Essined Aponte w przełomowej roli

Kolumbijski serial „Królowa i konkwistador” otworzył przed Essined Aponte drzwi do międzynarodowej kariery.

Po wczorajszej premierze serialu „Królowa i konkwistador” wzrosło zainteresowanie odtwórczynią głównej roli. Kim jest i czy mieliśmy okazję poznać aktorkę wcielającą się w rolę Cataliny?

Essined Aponte urodziła się w Portoryko, jednak marzenie o byciu aktorką zmotywowało ją do opuszczenia ojczyzny. Przepustką do kariery okazał się program „Nuestra belleza latina”, w którym walczyła o tytuł królowej piękności. W 2014 roku zadebiutowała epizodyczną rolą w kolumbijskim serialu „Cosita linda”. Wkrótce potem przeniosła się do Meksyku, by podobnie jak wielu młodych aktorów szkolić się w Centrum Edukacji Artystycznej Televisy. Stamtąd droga na szklany ekran okazała się dużo łatwiejsza. Wygrała castingi do kolejnych epizodycznych ról, m.in. w „Mi corazón es tuyo” oraz „Trzy razy Ana” (gdzie wcieliła się w rolę Adriany).

Przełomowym momentem w życiu aktorki okazała się rola młodej Indianki w „Królowej i konkwistadorze”. Dla niej wróciła do Kolumbii i przez osiem miesięcy pracowała w pocie czoła. „Postać Cataliny pomogła mi nabrać pewności, że chcę podążać tą drogą. Stworzyłam postać, która na początku historii jest zagubioną szesnastolatką i przeistacza się w pewną siebie trzydziestoletnią kobietę. Odgrywanie takiej roli jest marzeniem każdej aktorki” – wyznała przy okazji premiery.

Essined ma na koncie również udział w amerykańskim serialu „S.W.A.T.”. Obecnie można ją spotkać na ulicach Madrytu. Aktorka podpisała kontrakt z Netfliksem i kręci w Hiszpanii kolejny serial.

Więcej informacji o serialu „Królowa i konkwistador” na stronie www.novela.pl/krolowa-i-konkwistador.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.