„Królowa i konkwistador” – Odcinek 3: Czas poszukiwań

W 3. odcinku serialu „Królowa i konkwistador”: Pedro wyrusza na poszukiwanie nowych złóż. Ojciec Bartolomé udziela schronienia Catalinie. Emisja 13 lipca 2021 o godz. 20.35 w TVP 1.

Pedro podpowiada don Fransiscowi, ojcu Andresa i właścicielowi kopalni, że powinien rozejrzeć się za nowymi złożami. Proponuje, że wyruszy na ekspedycję z małą grupką i sprawdzi okoliczne tereny. Ojciec Bartolomé dowiaduje się o obecności Cataliny w klasztorze. Catalina nie spodziewa się, że kapitan Nicuesa wciąż jej szuka i podejrzewa, że znalazła schronienie za murami klasztoru. Duchowny wpada na pomysł, jak obronić dziewczynę przed prześladowcą.

Don Francisco traci podczas ekspedycji dwoje ludzi. Jednak Pedro i jego towarzysz Linares nie wracają z pustymi rękami. Przynoszą dowód na istnienie nowych złóż. Pedro wykorzystuje okazję, aby poprosić Francisca o wyświadczenie pewnej przysługi – chce opuścić obóz i odnaleźć Catalinę. Mencia nie wierzy, że mu się uda. Radzi, żeby skorzystał z okazji i nacieszył się wolnością.

Opracowanie na podstawie materiałów prasowych TVP oraz Caracol
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/krolowa-i-konkwistador


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.