Człowiek o tysiącu twarzy

Francisco Paesa, jedna z najbardziej intrygujących postaci ostatnich lat, był biznesmenem, dyplomatą, międzynarodowym handlarzem bronią, oszustem….

Tytuł oryginalny: El hombre de las mil caras
Kraj i rok produkcji: Hiszpania, 2016
Czas trwania: 123 min
Data premiery: 23 września 2016 (świat)

Scenariusz: Alberto Rodríguez, Rafael Cobos
Reżyseria: Alberto Rodríguez
Obsada: Eduard Fernández, José Coronado, Carlos Santos, Marta Etura, Emilio Gutiérrez Caba, Luis Callejo, Tomás del Estal, Israel Elejalde, Pedro Casablanc i inni

Francisco Paesa, jedna z najbardziej intrygujących postaci ostatnich lat, był biznesmenem, dyplomatą, międzynarodowym handlarzem bronią, żigolakiem, playboyem, oszustem. Jako tajny agent hiszpańskiego rządu był odpowiedzialny za najważniejszą operację przeciwko organizacji terrorystycznej ETA, w konsekwencji której musiał uciekać z Hiszpanii. Po powrocie do kraju w 1995 roku, były dyrektor generalny policji, Luis Roldán i jego żona, Nieves zatrudniają go w celu ukrycia 1 500 000 000 peset (równowartość około 10 tysięcy ówczesnych średnich pensji) pochodzących ze źródeł publicznych. W akcji pomaga mu wierny wspólnik, Jesús Camoes. Organizują genialnie skonstruowaną operację, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co kłamstwem. (TKH)

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.