23. Cinergia: „Las distancias”, czyli z Barcelony do Berlina

Polska premiera nagrodzonego Złotą Biznagą filmu Eleny Trapé „Berlin, Barcelona” z Alejandrą Jiménez na Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi.

Najlepszy film produkcji hiszpański tegorocznej sekcji oficjalnej festiwalu w Maladze. Nagrodzony przez jury także dwiema Srebrnymi Biznagami, za najlepszą reżyserię oraz za najlepszą kreację aktorską dla Alexandry Jiménez („Toc, toc”). Drugie dzieło w dorobku pochodzącej z Barcelony reżyserki Eleny Trapé, która w 2010 roku debiutowała historią o spragnionych wrażeń nastolatkach. W „Berlin, Barcelona” (oryg. Las distancias albo po katalońsku Les distàncies) jej oczy zwrócone są w kierunku trzydziestolatków, z wolna zapominających o marzeniach i usiłujących odnaleźć się w dorosłym życiu.

Napisana przez Elenę Trapé i Miguela Ibañeza Monroya, absolwentów prestiżowej szkoły ESAC, historia czwórki znajomych udających się do Berlina z zamiarem złożenia wizyty niespodzianki koledze, który lada dzień skończy 35 lat. Solenizant Comas (w tej roli Miki Esparbé) wcale nie tryska radością na widok znajomych. Najchętniej zapadłby się pod ziemię. Aura zimnego, szarego miasta szybko udziela się bohaterom. Wspólny weekend pod jednym dachem okazuje się próbą dla ich przyjaźni. Wkrótce odkryją, że wraz z upływem czasu, zwiększa się dzielący ich dystans.

Planowane pokazy na Forum Kina Europejskiego „Cinergia”:
Poniedziałek 26 listopada, godz. 15.00
Czwartek 29 listopada, godz. 20.00

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.