„Elisa i Marcela” od 7 czerwca w Netflixie

Hiszpański film Isabel Coixet „Elisa i Marcela” z Natalią de Molina i Gretą Fernández od piątku 7 czerwca na platformie Netflix.

W 1885 roku Elisa i Marcela rozpoczynają naukę w tej samej szkole średniej. Już pierwszego dnia nawiązuje się między nimi więź, która szybko przeradza się w przyjaźń, a z czasem w uczucie znacznie głębsze. Rodzice Marceli zaczynają podejrzewać, że ich córka schodzi na niewłaściwą drogę i wysyłają ją do szkoły z internatem w Madrycie. Kilka lat później kobiety spotykają się ponownie. Obie są nauczycielkami, cieszącymi się powszechnym szacunkiem. Łączące je uczucie odżywa i pragną pielęgnować je w tajemnicy przed światem.

„Elisa i Marcela” jest kolejnym w pokaźnej filmografii dziełem Isabel Coixet. Katalońska reżyserka przez wiele lat zabiegała o jego nakręcenie. Zainspirowała ją historia Elisy Sánchez Lorigi i Marceli Gracii Ibeas, które w 1901 wzięły ślub w kościele pod wezwaniem świętego Jerzego w A Coruña. Uznaje się, że było to pierwsze w Hiszpanii małżeństwo osób tej samej płci. W rolach głównych Natalia de Molina („Kiki”) i Greta Fernández („Embers”). Film miał światową premierę na festiwalu w Berlinie.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.