16. Tydzień Kina Hiszpańskiego: “Teraz albo nigdy”, kulisy powstawania ścieżki dźwiękowej

Reżyser María Ripoll i kompozytor Simon Smith opowiadają o pracy nad ścieżką dźwiękową do filmu “Teraz albo nigdy” z Maríą Valverde i Danim Roviroą.

“W filmie najważniejsze są trzy rzeczy: historia, aktorzy i muzyka” – mówi María Ripoll, reżyser filmu “Teraz albo nigdy” (oryg. Ahora o nunca”), otwierającego 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Scenariusz do tej komedii opracował duet Jorge Lara i Francisco Roncal, nominowani wcześniej do nagrody Goya za “Gang szklanych kulek”, pierwsze skrzypce w obsadzie grają María Valverde (zdobywczyni Goi za “Słabość bolszewika”, znana przede wszystkim z filmu “Trzy metry nad niebem”) i Dani Rovira (popularny w Hiszpanii komik, zdobywca Goi za debiut aktorski w filmie “Jak zostać Baskiem”), natomiast stroną muzyczną zajął się kompozytor Simon Smith, przy współpracy z Victorem Hernándezem i Erikiem Nagelem.

W zamieszczonym poniżej materiale wideo (dostępnym również z napisami w j. angielskim – przycisk “CC”) kompozytor oraz reżyser rozmawiają o niełatwej i wyczerpującej, ze względu na napięty harmonogram, pracy nad ścieżką dźwiękową do filmu “Teraz albo nigdy”. Ta jest mieszanką stylów pop, rock i jazz i zawiera oryginalne utwory napisane specjalnie na potrzeby produkcji.

[tabs tab1=”Teraz albo nigdy – Kulisy powstawania ścieżki dźwiękowej”]
[tab id=1][vimeo id=”147847676″ width=”620″ height=”366″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.