“Porozmawiajmy o kinie” z Evą Gancedo i Rafaelem Gordónem

W piątek odbędzie się finał I Konkursu Filmów Krótkometrażowych w Języku Hiszpańskim oraz spotkanie z Evą Gancedo i Rafaelem Gordónem.

W piątek 15 grudnia o godz. 18:30 w siedzibie Instytutu Cervantesa w Warszawie odbędzie się spotkanie z parą filmowców z Hiszpanii organizowane przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Warszawie. Kompozytorka Eva Gancedo, nagrodzona Goyą za muzykę do filmu “La buena estrella”, oraz scenarzysta i reżyser Rafael Gordón, autor filmów “La reina Isabel en persona” czy “La mirada de Ouka Leele”, porozmawiają na temat kinematografii hiszpańskiej i polskiej i łączącej je więzi. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności, a ta będzie mogła włączyć się do debaty.

Tego samego dnia na godz. 12:30 w kinie Elektronik zaplanowany jest finał I Konkursu Filmów Krótkometrażowych w Języku Hiszpańskim. To pierwsza taka inicjatywa, skierowana do wszystkich polskich szkół, w ramach Programu Sekcji Dwujęzycznych. Na wielkim ekranie zostanie wyświetlonych dziesięć filmów z pośród prawie dwustu nadesłanych przez młodych twórców – pięć w kategorii Liceum i pięć w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjum. W gronie jury, które zadecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień, znaleźli się wspomnieni wcześniej Eva Gancedo, Rafael Gordón, a także Kinga Kowalska, tłumaczka, oraz Joanna Bardzinska, wykładowca, tłumaczka i członkini fundacji AVA.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.