W poniedziałkowy wieczór (30 października, godz. 18:45) w Instytucie Cervantesa w Warszawie wystąpi Mauricio Díaz Álvarez, absolwent Królewskiego Konserwatorium w Madrycie, laureat wielu nagród na prestiżowych konkursach gitary klasycznej na całym świecie. Na jedynym koncercie zaprezentuje zarówno znane utwory na gitarę, jak i trudne technicznie kompozycje XX-wieczne.

W różnorodnym repertuarze tego znakomitego muzyka o korzeniach meksykańskich znajdują się utwory na gitarę pochodzące z różnych epok i gatunków, poczynając od niemieckiego i włoskiego baroku, przez francuski impresjonizm aż po brzmienia hiszpańskie i południowo-amerykańskie. Będzie można usłyszeć m.in. Bacha, Scarlattiego, Ravela, Debussyego, Demillaca, Albéniza, J. Malatsa, Guastavina, M.M. Ponce’a, R.Maldonado, Narcísa Boneta oraz poloneza Cezarego Tarachy.

Gitarzysta mieszka aktualnie w Paryżu, gdzie koncertuje i uczy gry na gitarze klasycznej w Konserwatorium Muzycznym i Tańca w Choisy Le Roi, w Paryżu. Jest laureatem nagrody muzycznej Madryt 2002, uznawanym za jednego z najlepszych gitarzystów swego pokolenia. Był wielokrotnie zapraszany jako solista przez prestiżowe instytucje symfoniczne.

Bilety w cenie 15-20 zł. Rezerwacja i sprzedaż: flamenco@triana.pl lub SMS: +48 501 029 389.

Opracowano w oparciu o materiały Instytutu Cervantesa w Warszawie


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.