Escrito nas Estrelas

Historia osadzona w dwóch płaszczyznach: fizycznej i duchowej, udowadniająca, że nic nie dzieje się bez przyczyny, że wszystko zapisane jest

Historia osadzona w dwóch płaszczyznach: fizycznej i duchowej, udowadniająca, że nic nie dzieje się bez przyczyny, że wszystko zapisane jest w gwiazdach i że świat sacrum i profanum nie może istnieć bez siebie nawzajem.

Ricardo (Humberto Martins) jest surowym i wymagającym wdowcem, który po śmierci żony został sam ze swoim synem, Danielem (Jayme Matarazzo). Mężczyzna ma nadzieję, że jego jedyny potomek pójdzie w jego ślady i zostanie lekarzem. Daniel rozczarowuje jednak ojca i pragnie pomagać najuboższym. Mimo wielu różnic dzielących ojca i syna, potrafią oni wzajemnie się szanować.

Pewnego dnia, w jednej z ubogich dzielnic, Daniel poznaje piękną Vivianę (Nathalia Dill), która ucieka przed policją z powodu przestępstwa popełnionego przez swojego ojca. Daniel wierząc w jej niewinność postanawia jej pomóc, jednak podczas drogi, młodzi mają poważny wypadek, w którym chłopak ginie. Leczenie Viviane zostaje sponsorowane przez ojca zmarłego.

Zrozpaczony po śmierci syna, Ricardo dowiaduje się, że Daniel oddał swoje nasienie do banku spermy. Postanawia odnaleźć idealną kandydatkę na matkę dla swojego wnuka. Gilmar (Alexandre Nero), asystent Ricarda, człowiek bez skrupułów, wyczuwając okazję do skorzystania, postanawia zaproponować na matkę dziecka Daniela, Vivianę, którą podejrzewa o jakąś tajemniczą przeszłość.

Beatriz (Débora Falabella), płytka dziewczyna, była narzeczona Daniela również pragnie zostać matką jedynego dziedzica Ricarda. Razem ze swoją matką, Sofią (Zezé Polessa) wciąż  knują przeciwko niewinnej Viviane i starają się ją upokorzyć przed ojcem zmarłego Daniela.

Daniel, który po śmierci stał się aniołem postanawia chronić swoich najbliższych przed podłymi ludźmi. Viviane i Ricardo zakochują się w sobie, jednak ich związek jest narażony na wiele nieścisłości związanych z przeszłością dziewczyny, w których swój udział ma duch Daniela.

 

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]

[tab id=1]

KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2010
LICZBA ODCINKÓW: 143 (Brazylia), 105 (Eksport)

SCENARIUSZ: Elizabeth Jhin
REŻYSERIA: Rogério Gomes

OBSADA:  Nathalia Dill (Viviane), Jayme Matarazzo (Daniel), Humberto Martins (Ricardo), Débora Falabella (Beatriz), Zéze Polessa (Sofia), Alexandre Nero (Gilmar), Antonio Calloni (Vicente), Carol Castro (Mariana), Jandira Martini (Gildete), Walderez de Barros (Zenilda)  i inni.

TEMAT PRZEWODNI:  Paula Fernandes – Quando a Chuva Passar

[/tab]

[tab id=2]

[/tab]

[tab id=3]

[/tab]

[/tabs]Comments

  1. fajna historia taka orginalana:)

    1. Zgadzam się. :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.