“Tetro” w TVP Kultura

Jeden z ostatnich filmów amerykańskiego reżysera Francisa Forda Coppoli z hiszpańsko-latynoską obsadą ponownie na szklanym ekranie. “Tetro”, według scenariusza samego

Jeden z ostatnich filmów amerykańskiego reżysera Francisa Forda Coppoli z hiszpańsko-latynoską obsadą ponownie na szklanym ekranie. “Tetro”, według scenariusza samego Coppoli, to opowieść o nastolatku, Bennim Tetrocini, który przyjeżdża do Buenos Aires z Nowego Jorku (dokąd zaprowadziła jego rodzinę, emigrantów z Włoch, błyskotliwa kariera jego ojca, dyrektora orkiestry symfonicznej), aby odnaleźć zaginionego przed 10 laty brata.

Kiedy Bennie w końcu dociera do swojego brata, znakomitego poety, okazuje się, że jest kimś zupełnie innym, niż przypuszczał. Obraz idola z dzieciństwa, wzór, który chciał naśladować, rozmywa się. Bennie czuje rozczarowanie, gdy odkrywa, że Tetro nie tylko zmienił imię, ale także wyrzekł się rodziny i porzucił pisanie. Jednak wspólne chwile spędzone z bratem i jego dziewczyną, Mirandą, przywołują wspomnienia z przeszłości oraz straszliwy sekret.

W rolach głównych Vincent Gallo, Alden Ehrenreich, Maribel Verdú (której rola Mirandy przyniosła nagrodę Goya), Silvia Pérez, Rodrigo de la Serna, a także Mike Amigorena, Érica Rivas, Leticia Brédice, Carmen Maura i Sofía Gala.

Emisja we wtorek 19 sierpnia o godz. 22:00 w TVP Kultura. Poniżej zwiastun filmu.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.