“Powrót do Itaki” od 13 listopada w kinach

Filmowa adaptacja powieści Leonarda Padury pt. “Powrót do Itaki”, w reżyserii Laurenta Canteta, z Jorge Perugorríą w roli głównej, od 13 listopada w kinach.

Nagrodzony na festiwalu w Wenecji, film uznanego francuskiego reżysera Laurenta Canteta (“Klasa”), oparty na kanwie powieści Leonarda Padury, “Powrót do Itaki” już 13 listopada znajdzie się w repertuarze polskich kin studyjnych. W rolach głównych śmietanka aktorska kubańskiego kina i teatru: Jorge Perrugoría (“Lynch”), Isabel Santos (“Vestido de novia”), Fernando Hechavarría (“Vinci”), Néstor Jiménez (“La guardia del topo”) i Pedro Julio Díaz Ferrán.

Amadeo spędził ostatnie szesnaście lat na emigracji w Madrycie. Powrót do ojczystej Kuby jest doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi. W pięcioro zbierają się w jednym domu, by do białego rana dyskutować o życiu i marzeniach, odgrzebując przy tym dawno zapomniane, i wywlekając te wciąż niedokończone, historie z przeszłości. Pięć historii, opowiedzianych przez pięć różnych osobowości – cierpiącego na niemoc twórczą pisarza, wielbiącego literaturę perweniusza, nadużywający alkoholu malarza, niezadowolonego z życia inżyniera i okulistkę, która ledwie wiąże koniec z końcem – kształtuje na tle krajobrazu widzianego z tarasu widokowego dwa oblicza Hawany, tej dawnej i tej współczesnej.

Opracowano na podstawie materiałów od dystrybutora Aurora Films

[tabs tab1=”Powrót do Itaki – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.