“Paulo Coelho, niesamowita historia” od 25 listopada w kinach

Dzieje brazylijskiego pisarza opowiedziane przez Carolinę Kotscho w filmie Daniela Augusto pt. “Paulo Coelho, niesamowita historia” od 25 listopada w kinach.

Kim był Paulo Coelho nim stał się pisarzem? Odpowiedzią na to pytanie jest film Daniela Augusto przedstawiający losy jednego z najbardziej popularnych pisarzy wszech czasów. Jego dzieła, takie jak “Alchemik” czy “Pielgrzym”, przetłumaczono na 80 języków i sprzedano w nakładzie 165 milionów egzemplarzy w 150 krajach. Film „Paulo Coelho. Niesamowita historia” (oryg. „Não pare na pista: A melhor história de Paulo Coelho”) to wzruszająca i mało znana historia życia pisarza, w którego wciela się Júlio Andrade (“Bezpański pies”). Autorką scenariusza jest Carolina Kotscho. W jednej z głównych ról hiszpańska aktorka Paz Vega (“Porozmawiaj z nią”, “Trudne słówka”).

Opis filmu: Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim: pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60-tych i 70-tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat.

Opracowano na podstawie materiałów dystrybutora filmu Kino Świat.

[tabs tab1=”Trailer”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.