"Ostatnie tango" od 17 lutego w kinach | novela.pl

“Ostatnie tango” od 17 lutego w kinach

novela.pl 17 lutego 2017 0

“Ostatnie tango”, magia tańca i kulisy życia Maríi Nieves Rego i Juana Carlosa Copesa, w kadrach Germana Krala, w kinach od 17 lutego

“Ostatnie tango” od 17 lutego w kinach

Licznie nagradzany film Germána Krala wyprodukowany przez Wima Wendersa (“Buena Vista Social Club”) pt. “Ostatnie tango” (oryg. Un tango más) wkracza do polskich kin 17 lutego. To zilustrowana przez tancerzy i choreografów z Buenos Aires opowieść o miłości i nienawiści najsłynniejszej pary w historii tanga argentyńskiego.

María Nieves Regi i Juan Carlos Copes spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez niemal 50 lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali aby razem tańczyć tango. Żaden mężczyzna nie dorównywał w tańcu Juanowi, a żadna kobieta – Maríi. W końcu on odszedł na dobre do innej, 20 lat młodszej partnerki, z którą ma dwoje dzieci. Teraz, w jesieni życia, oboje opowiadają o miłości, nienawiści i wspólnej pasji.

Niezwykłe układy sceniczne, odtwarzające najważniejsze momenty związku tancerzy, przeplatane poruszającymi wywiadami i archiwalnymi zdjęciami, sprawiają, że “Ostatnie tango” jest niezapomnianą podróżą, odkrywającą tajemnice tego tańca. Film opowiada historię Juana i Maríi, ale także dokumentuje historię tego tańca i wpływ, jaki para wywarła na jego ewolucję w ostatnich 50 latach. To oni spowodowali, że tango stało się światowym fenomenem, wcześniej było popularne głównie w klubach w Buenos Aires.

Materiały Spectator

Komentarze »


X