Made in Germany: “Ostatnie tango” w przeglądzie współczesnego kina niemieckiego

Historia Maríi Nieves Rego i Juana Carlosa Copesa opowiedziana w filmie “Ostatnie tango” otworzy przegląd współczesnego kina niemieckiego “Made in Germany”.

Argentyńsko-niemiecka koprodukcja pt. “Ostatnie tango” (oryg. Un tango más AKA Ein letzter Tango) w reżyserii Germána Krala otworzy tegoroczny przegląd współczesnego kina niemieckiego “Made in Germany” organizowany Goethe-Institut w Warszawie, Ambasadę Niemiec oraz Gutek Film. Projekcje filmu zaplanowane są na piątek 3 czerwca o godz. 20:00 oraz wtorek 7 czerwca o godz. 18:00 w kinie Muranów. Obraz powędruje także wraz z festiwalem do Gdańska (kino Żak), Białegostoku (BOK), Lublina (kino Bajka) i Szczecina (kino Pionier).

Argentyńskie tango to taniec pełen namiętności, zmysłowości i erotyki. Nikt nie rozumie tego lepiej niż María Nieves Rego i Juan Carlos Copes. Przez dekady byli najsłynniejszą para tańczącą tango; parą, która też całkowicie zrewolucjonizowała ten styl tańca. Dziś, jako osiemdziesięciolatkowie, mają już dawno za sobą nie tylko niezwykłą karierę, ale też burzliwą miłość i wspólne życie. Nakłonienie tej pary do ponownego występu było nie lada wzywaniem, przed którym stanął reżyser. Ich filmowy portret zachwyca ciekawą formą retrospekcji, brawurowymi sekwencjami tanecznymi i porywającą ścieżką dźwiękową. O wyjątkowości „Ostatniego tanga‟ świadczy również fakt, że współproducentem filmu jest sam Wim Wenders. (kino Muranów)

[tabs tab1=”Ostatnie tango – Zwiastun”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”30387″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.