Od piątku 19 czerwca w repertuarze dobrych kin znaleźć można najnowszy film cenionej peruwiańskiej reżyserki, scenarzystki i producentki filmowej Claudii Llosy. Dzieło nosi tytuł „Do nieba” (oryg. „Aloft”) i jest pierwszą anglojęzyczną propozycją w jej dorobku artystycznym. Zdobywczyni Złotego Niedźwiedzia za film „Gorzkie mleko” namówiła do współpracy troje aktorów o międzynarodowej sławie – Jennifer Connelly („Requiem dla snu”), Cilliana Murphy’ego („Incepcja”) oraz Mélanie Laurent (kojarzoną z „Bękartów wojny”).

Film „Do nieba” został uznany przez The New York Times za „wizualnie poetycki” portret sławnej artystki, która musi przewartościować swoje życie, kiedy – za sprawą młodej i dociekliwej dziennikarki – zostaje skonfrontowana z synem, którego porzuciła 20 lat wcześniej. Przez ten czas nie mieli ze sobą kontaktu. Niezwykłe spotkanie po latach zmieni wszystko. Sztuka, którą tworzy artystka i jej myślenie o życiu już nigdy nie będą takie same.

Zdaniem Llosy seans z tym obrazem gwarantuje widzom „podróż przez świat sztuki i natury, aby odnaleźć sens uzdrowienia i śmierci (…); konfrontuje nas z bezgranicznymi pojęciami miłości, porządku, chaosu i wiary, które często są niemożliwe do zrozumienia przy pomocy racjonalnego myślenia”.

Opracowano na podstawie materiałów dystrybutora Kino Świat

[tabs tab1=”Do nieba – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.