Nowy film Claudii Llosy “Do nieba” od 19 czerwca w kinach

Od piątku 19 czerwca w repertuarze dobrych kin znaleźć można najnowszy film cenionej peruwiańskiej reżyserki, scenarzystki i producentki filmowej Claudii

Od piątku 19 czerwca w repertuarze dobrych kin znaleźć można najnowszy film cenionej peruwiańskiej reżyserki, scenarzystki i producentki filmowej Claudii Llosy. Dzieło nosi tytuł “Do nieba” (oryg. “Aloft”) i jest pierwszą anglojęzyczną propozycją w jej dorobku artystycznym. Zdobywczyni Złotego Niedźwiedzia za film “Gorzkie mleko” namówiła do współpracy troje aktorów o międzynarodowej sławie – Jennifer Connelly (“Requiem dla snu”), Cilliana Murphy’ego (“Incepcja”) oraz Mélanie Laurent (kojarzoną z “Bękartów wojny”).

Film “Do nieba” został uznany przez The New York Times za “wizualnie poetycki” portret sławnej artystki, która musi przewartościować swoje życie, kiedy – za sprawą młodej i dociekliwej dziennikarki – zostaje skonfrontowana z synem, którego porzuciła 20 lat wcześniej. Przez ten czas nie mieli ze sobą kontaktu. Niezwykłe spotkanie po latach zmieni wszystko. Sztuka, którą tworzy artystka i jej myślenie o życiu już nigdy nie będą takie same.

Zdaniem Llosy seans z tym obrazem gwarantuje widzom “podróż przez świat sztuki i natury, aby odnaleźć sens uzdrowienia i śmierci (…); konfrontuje nas z bezgranicznymi pojęciami miłości, porządku, chaosu i wiary, które często są niemożliwe do zrozumienia przy pomocy racjonalnego myślenia”.

Opracowano na podstawie materiałów dystrybutora Kino Świat

[tabs tab1=”Do nieba – Zwiastun”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”23601″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.