“Mama” od 4 grudnia w kinach

Film w reżyserii Julia Medema pt. “Mama” od 4 grudnia w polskich kinach. W rolach głównych Penélope Cruz, Luis Tosar i Asier Etxeandia.

W piątek 4 grudnia na polskie ekrany wejdzie film Julia Medema pt. “Mama”. W roli głównej zdobywczyni Oscara i dwóch nagród Goya hiszpańska aktorka Penélope Cruz (“Voler”, “Przerwane objęcia”). Partnerują jej wyróżniony również dwiema nagrodami Goya oraz Srebrną Muszlą na festiwalu w San Sebastian aktor Luis Tosar (“Cela 211”, “9 mil”) oraz zyskujący coraz większe uznanie Asier Etxeandía (“Seks, kłamstwa i narkotyki”, serial “Velvet”).

Bohaterką filmu „Mama” jest Magda, bezrobotna nauczycielka i matka 10-letniego syna, zdradzana przez męża, która musi stawić czoło dramatycznej diagnozie – wykryto u niej raka piersi. Reżyser zdradza, że obraz przedstawia konfrontację kobiety z tragedią w dwóch odsłonach: po pokonaniu choroby i na wieść o kolejnej: “Pierwsza diagnoza uświadamia i przestrzega przed jej własną śmiertelnością. Druga mówi, że nie ma żadnej drogi ucieczki. (…) Życie Magdy całkowicie się zmienia, przekształcając również świat tych, którzy ją otaczają: syna (zawsze w centrum) oraz dwóch nowo poznanych mężczyzn – Juliána, ginekologa, i Artura, łowcy piłkarskich talentów”.

Zdaniem hiszpańskich krytyków “Mama” jest popisem aktorskich umiejętności Penélope Cruz, protagonistce wszystkich sekwencji, jakie znalazły się w filmie. To ona przekonała Medema do przeniesienia scenariusza na wielki ekran, proponując mu swoją współpracę jako producentki i podejmując się stworzenia postaci Magdy. Reżyser przyznaje, że film jest “filmem zbudowanym z jej ciała, hołdem złożonym życiu i pięknu, a jej kreacja jest sama w sobie bezcennym dziełem sztuki”.

Opracowano na podstawie materiałów od dystrybutora

[tabs tab1=”Mama – Zwiastun”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”26465″][/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.