Jedną ze styczniowych propozycji kanału Cinemax jest oparte na słynnej sztuce Federika Garcíi Lorki wielokrotnie nagradzane filmowe dzieło Pauli Ortiz pt. “Krwawe gody” (oryg. La novia). W rolach głównych występują Álex García (“Kamikadze”), Inma Cuesta (“Uśpiony głos”, serial “Czerwony Orzeł”), Asier Etxeandia (“Mama”, “Przerwane objęcia”), Leticia Dolera (“[Rec] 3: Geneza”, “Jak być normalną”) Manuela Vellés (“Porządek rzeczy”) oraz nagrodzona Goyą Luisa Gavasa (“Nie zrywa się kwiatów”).

Hiszpania, lata trzydzieste XX wieku. Dwie zwaśnione od pokoleń rodziny ma pogodzić ślub dzieci. Problem jednak w tym, że przyszła panna młoda kocha innego mężczyznę. Kobieta stara się być dobrą i posłuszną córką, ale w końcu namiętność zwycięża. W trakcie swojego wesela decyduje się na ucieczkę w nieznane z kochankiem. Jej świeżo poślubiony mąż nie potrafi ukryć złości. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie będzie miało niszczące dla wszystkich konsekwencje.

Najbliższe emisje w Cinemax: 9 stycznia o godz. 11:40, 25 stycznia o godz. 18:20 i 26 stycznia o godz. 9:35; oraz w Cinemax 2: 12 lutego o godz. 15:25 i 13 lutego o godz. 6:00.

[tabs tab1=”Krwawe gody – Zwiastun”]
[tab id=1][/tab]
[/tabs]


6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.