Kojarzone z serialami “Gran hotel” czy “Velvet” hiszpańska wytwórnie Bambú Producciones i Atresmedia wyprodukowały serial o galicyjskich przemytnikach narkotyków. “Kokainowe Wybrzeże” (oryg. Fariña) jest telewizyjną adaptacją “zakazanej” w Hiszpanii powieści Nacha Carretery. W roli głównej występuje Javier Rey (“Kiki i sekrety seksu”, serial “Velvet”).

Galicja, Hiszpania. Lata 80. XX wieku. Reforma rybołóstwa zmusiła część galicyjskiej floty połowowej do pozostania na lądzie oraz ściągnęła długi na setki armatorów. Panuje bezrobocie. Brak środków do życia szczególnie daje się we znaki mieszkańcom wiosek rybackich rozproszonych po wybrzeżach regionu. Dawni przemytnicy tytoniu wykorzystują okoliczności, aby rozkręcić niebezpieczny, ale przynoszący wysokie dochody narkotykowy biznes. Nawiązują współpracę z kolumbijskimi kartelami i otwierają przed nimi bramę do Hiszpanii, a za nią do całej Europy.

Wkrótce 80% kokainy przemycanej do Europy przechodzi przez wybrzeża galicyjskie. Galicyjscy narcos z dnia na dzień stają się milionerami i rosną w siłę, zaś utopiona po szyję w problemach ludność zostaje otruta narkotkową trucizną. Wielu znajduje w przemycie sposób na wyjście z tarapatów. Nawet urzędnicy państwowych instytucji stojących na straży porządku i przepisów przymykają oko, skuszeni okazują do łatwego zarobku.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.