„Kłus” 5 kwietnia w Cinemax 2 i HBO GO

Premiera galicyjskiego filmu „Kłus” w reżyserii Xacia Baña w niedzielę 5 kwietnia o godz. 20.30 w Cinemax 2 oraz w HBO GO.

Carme mieszka ze swoją chorą matką i ojcem Ramónem w górskiej wiosce w Galicji. Dziewczyna prawie nie rozmawia z rodzicami. Pracuje w piekarni i odczuwa silną potrzebę ucieczki od opresyjnej atmosfery, która panuje w zapomnianej przez boga i ludzi mieścinie, ale okoliczności zawsze ją przed tym powstrzymują…

Pełne emocji kino obyczajowe ukazujące dziewczynę na życiowym zakręcie. Próbująca uciec przed monotonią życia bohaterka szuka okazji, żeby wyrwać się z rodzinnego domu i małej, chwilami niezwykle przytłaczającej hiszpańskiej wioski. Odtwórcami głównych ról w tym kameralnym i szczerym filmie są María Vázquez („Detektywi w spódnicach”), Celso Bugallo („W stronę morza”), Diego Anido (serial „Pepe O’Inglés”), Tamara Canosa („Hospital Real”) oraz Melania Cruz („W cugu”). Za reżyserię odpowiadał interesujący hiszpański twórca młodego pokolenia Xacio Baño (krótki metraż „Eco”).

Materiały CinemaxTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.