„Katedra w Barcelonie” od 1 września w Netflixie

Wyczekiwana adaptacja powieści Ildefonsa Falconesa „Katedra w Barcelonie” od 1 września w Netflixie.

Sprzedana do ponad 40 krajów i przetłumaczona na piętnaście języków powieść Ildefonsa Falconesa doczekała się serialowej adaptacji. Pieczę na jej realizacją sprawowała hiszpańska telewizja Atresmedia („Gran Hotel”, „Dom z papieru”).

Reżyserem serialu „Katedra w Barcelonie” (oryg. La catedral del mar) jest Jordi Frades, stojący za głośnym serialem kostiumowym „Isabel”. Opracowaniem scenariusza zajęli się Rodolf Sirera, Antonio Onetti i Sergio Berrejón. W rolach głównych wystąpili Aitor Luna, Michelle Jenner, Silvia Abascal, Pablo Derqui, Ginés García Millán, Daniel Grao orz Josep María Pou.

Akcja rozgrywa się w XIV-wiecznej Barcelonie. Były to czasu rozkwitu miasta. Jego granice poszerzały się, sięgając aż do La Ribery, dzielnicy okupowanej przez rybaków. Pośród jej wąskich uliczek zaczęto wznosić kościół Santa María del Mar. Na tym tle toczą się losy Arnaua, młodego mężczyzny, walczącego o wolność i godność biednych oraz poniżanych ludzi, stawiającego czoła nadużywającym swych przywilejów szlachcicom.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.