W pierwszy dzień lutego telewizyjna Jedynka wyemituje premierowo hiszpański przebój kinowy „Trzy metry nad niebem” w reżyserii Fernando Gonzáleza Moliny. Film jest adaptacją książki włoskiego pisarza Federica Mocci pod tym samym tytułem. Romantyczna historia o parze dość niesfornych nastolatków z Mario Casasem i Maríą Valverde w rolach głównych okazała się kasowym hitem i już po pierwszym weekendzie zarobiła ponad 2 miliony euro, zyskując etykietę najlepiej oglądanego hiszpańskiego filmu 2010 roku. Łącznie przyniosła zysk w wysokości 10 milionów euro i zyskała ponad 1,3 miliony widzów. Dwa lata później powstał sequel pod tytułem „Tylko ciebie chcę”.

Opis filmu: Hache załamuje się, kiedy dowiaduje się, że jego matka zdradza ojca. W przypływie gniewu wdaje się w bójkę z kochankiem matki, a to dopiero początek jego problemów. Chłopak uczestniczy bowiem w nielegalnych wyścigach motocyklowych. Jest nieodpowiedzialny i impulsywny. Przypadkiem poznaje Babi, dziewczynę całkowicie inną od niego. Jest bogatą, dobrze wychowaną i wykształconą nastolatką. Ku zaskoczeniu wszystkich, ta dwójka, zakochuje się w sobie bez pamięci. (TVP)

Emisja 1 lutego o godz. 21:20 w TVP 1.

[tabs tab1=”Trzy metry nad niebem – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


10 KOMENTARZE

    • Film nie wyszedł w Polsce na DVD. Jednakże, w księgarniach można znaleźć powieść „Trzy metry nad niebem” Federico Mocci, na której oparto film.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.