Sira nie może pogodzić się z myślą, że Ramiro ją oszukał i zostawił. Aby odwdzięczyć się za gościnę u Candelarii, najmuje się do pracy w jej pensjonacie. W trakcie sprzątania pokoju Andrésa, opada z sił i rozlewa wodę pod łóżko, gdzie mężczyzna ukrył pudło ze sfałszowanymi dokumentami. Usiłuje nakłonić mężczyznę, żeby wyrobił dla niej lewy paszport. Ponieważ ten uparcie odmawia, zaczyna go kokietować. Starania szybko zaczynają przynosić rezultaty.

Candelaria przez cały dzień nie może znaleźć pracy dla Siry. Gdy rozdziera kolejną spódnicę, dziewczyna łapie za przybory krawieckie i nie tylko reperuje, ale także przerabia zerwaną tkaninę. Wyczyn Siry wzbudza zachwyt kobiet z pensjonatu, które nie zwlekają ze złożeniem pierwszych zamówień na suknie. Candelaria zdaje sobie sprawę z talentu podopiecznej i wpada na pomysł otwarcia warsztatu krawieckiego, aby przyciągnąć klientelę z wyższych sfer.

Sira znajduje w pokoju Andrésa ukrytą broń. Candelaria postanawia ją sprzedać, zaś za zarobione pieniądze otworztć warsztat. Ponieważ sama nie może tego zrobić, wykorzystuje Sirę do przeszmuglowania broni. Obwiązuje jej ciało pistoletami, okrywa ją tkaninami, aby przypominała odzianą w burkę i wypuszcza z misją dostarczenia broni na dworzec w arabskiej części Tetuan.

Sira wymyka się nocą z pensjonatu. Udaje jej się przejść przez kontrolę policyjną i dotrzeć do arabskiej kantyny, gdzie otrzymuje dalsze instrukcje. Jeden ze szmuglerów pomaga jej zdjąć pistolety z ciała, jednak nie zabiera ich, a chowa do worka i nakazuje ukryć przy torach pod tablicą kolejową. Wręcza zapłatę za przemyconą broń w nadziei, że zostanie dostarczona pod wskazane miejsce.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Atresmedia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.