„Bez tożsamości” - Odcinek 1: Kim jestem? | novela.pl

„Bez tożsamości” – Odcinek 1: Kim jestem?

novela.pl 27 listopada 2017 0

W 1. odcinku serialu „Bez tożsamości”: María odkrywa, że została adoptowana. Emisja 4 grudnia 2017 o godz. 18:40 w TVP 1

„Bez tożsamości” – Odcinek 1: Kim jestem?

Rok 2013. Więzienie Shaopan w Chinach. María otrzymuje od Iriny, rosyjskiej koleżanki, wisiorek, w którym ukryta jest karta pamięci. Strawiona chorobą kobieta prosi Maríę, żeby udała się do Volgodonska i oddała część pieniędzy jej bliskim, zaś resztę zatrzymała dla siebie. Po jej śmierci María wślizguje się do celi Iriny i ukrywa w jej całunie. Strażniczka odkrywa przekręt, gdy jest już za późno.

María opuszcza mury więzienia. Po dotarciu do brzegu spotyka dwie dziewczynki, które prosi je o pomoc. Następnie przekuje ich ojca wisiorkiem ze złota i tak dociera do Hong Kongu. Otwiera konto bankowe na nazwisko Mercedes Fuentes, na które ściąga pieniądze zostawione przez Irinę i finansuje sobie operację plastyczną. Leci do Volgodonska, aby spełnić ostatnią wolę zmarłej, po czym wraca do Madrytu.

Dwanaście lat wcześniej. Francisco José, ojciec Maríi, zostaje mianowany sędzią Sądu Najwyższego. Po uroczystej przysiędze jego rodzina i przyjaciele udają się na przyjęcie. Jedynie Bruno zjawia się spóźniony. Maria mówi ojcu, że rozważa odejście z kancelarii, żeby poświęcić się w całości pracy w fundacji. Francisco otrzymuje niepokojący list ze zdjęciami i dokumentami. Ktoś próbuje go szantażować.

Bruno przejmuje stanowisko ojca w klinice, gdyż ten przechodzi na emeryturę. Przed wyjazdem chłopaka na sympozjum do Nowego Jorku rodzina Maríi i Bruna spotyka się na wspólnej kolacji. María uskarża się na ból brzucha. Podczas wizyty u lekarza przypadkiem dowiaduje się, że jej matka przeszła zabieg usunięcia macicy i jajników, z czego dedukuje, że została adoptowana. Po powrocie do domu pyta ojca o swoje prawdziwe pochodzenie.

Opracowanie novela.pl, fot. Atresmedia

„Bez tożsamości” (Sin identidad), serial, Hiszpania 2014; Reżyseria: Joan Noguera; Występują: Megan Montaner, Verónica Sánchez, Eloy Azorín, Daniel Grao, Miguel Ángel Muñoz i inni; Strona: www.novela.pl/bez-tozsamosci/

Komentarze »


X