„Akacjowa 38” – Odcinek 278: Úrsula podaje Manueli truciznę

W 278. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Manuela zostaje otruta. Emisja 12 stycznia 2024 o godz. 18.45 w TVP2.

Manuela opowiada Germanowi swój sen. Widziała w nim siebie i jego leżących spokojnie w łóżku, otulonych białą pościelą i ciepłym światłem wpadającym przez okno, niczym w raju. W końcu byli szczęśliwi. Chwilę później wypijają resztę zatrutego wina i tracą przytomność.

Leandro prosi Fabianę o zaniesienie marynarki Germanowi. Zgodnie z planem służąca znajduje Manuelę i Germana leżących nieprzytomnie na podłodze. Sam tymczasem zaprasza Guadalupe i Casildę do zakładu krawieckiego i opowiada o sfingowanej śmierci Manueli i Germana. Cayetana przychodzi zobaczyć „martwe ciała” kochanków. Wdraża w życie swój plan – Úrsula ma wlać niepostrzeżenie w usta Manueli truciznę tak, by antidotum nie zadziałało.

Germán budzi się w karawanie. Wpada w panikę, gdy widzi nieprzytomną Manuelę. Na szczęście i ona wkrótce się budzi i oboje udają się do domu ciotki Germana, gdzie czekają na nich bilety na Kubę. Cayetana wyprasza Celię z domu, gdy ta przychodzi złożyć jej kondolencje.

Gubern śledzi Manuelę i Germana na polecenie Cayetany. Wieczorem wraca na Akacjową i informuje Cayetanę, że Manuela żyje. Manuelę chwytają silne boleści brzucha. Germán uspokaja ją, że nie ma powodu do obaw…

Opracowanie novela.pl
Więcej informacji o serialu „Akacjowa 38” na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Comment

  1. Co za beznadziejny pomysł i “tragedia” dla widzów. Panie scenarzysto, nie można było zakończyć. pierwszej części jakaś pozytywna “nuta”. Np. wyjazdem bohaterów w nieznane, i ukaranie zła i podłości Cayetany. No i oczywiście tego diabła wcielonego, Ursule ukarać razem z jej panią. Taki tylko z tego morał, ze zło i k…. zawsze wygrywa. Oj, nieładnie. Chyba sama dostanę jakiegoś rozstroju nerwowego, mimo, ze wiem, ze to. tylko film.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.