„Akacjowa 38” – Odcinek 18: Zamachowiec mierzy z pistoletu do Germana

W 18. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Germán naraża własne życie, aby pomóc rannemu politykowi. Emisja 1 lutego 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Leonor jest zrozpaczona. Jej nadzieje na zdobycie pieniędzy na lekarstwa dla ojca ze sprzedaży tekstów legną w gruzach. Uliczny festyn przyciąga tłumy mieszkańców. W trakcie przedstawienia pacynkowego dochodzi do strzelaniny. Anarchista zabija polityka na środku ulicy. Germán spieszy z udzieleniem mu pierwszej pomocy, narażając przy tym własne życie. Trini rozpoznaje zamaskowanego mężczyznę, a on ją. Bierze ją jako zakładniczkę i ucieka. Żandarmi zatrzymują wszystkich do wylegitymowania. Manuela musi szybko działać, żeby nie wydało się, że nie ma dokumentów.

Anarchista, o imieniu Ernesto, okazuje się być dawnym znajomym Trini. Szantażem zmusza ją, aby pomogła mu się ukryć do czasu, aż przestaną go szukać. Pablo obiecuje siostrze, że zdobędzie dla niej fałszywe dokumenty. Do tego czasu radzi jej zmienić uczesanie i nie pokazywać się na ulicy. Casilda traci zapał do pracy i zaczyna żałować, że opuściła rodzinne strony. Fabiana ją pociesza.

Leandro karci Germana za próbę udzielenia pomocy postrzelonemu politykowi. Uważa, że postąpił nierozważnie. Tymczasem, w jego obecności, German odbiera list z podziękowaniami od premiera Silveli. Cayatena jest dumna z męża i ma nadzieję, że list otworzy im drogę na salony. Rosina posługuje się drobnym kłamstwem, aby poprawić stosunki z rodziną Castaño i zmusza córkę do towarzyszenia Claudiowi podczas spaceru. Don Justo dowiaduje się, że w przeszłości był okrutnikiem, także wobec żony. Obejmuje sobie za cel odnalezienie jej i dziecka.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.