Trzy hiszpańskie produkcje telewizyjne zawalczą o Gran Prix Festiwalu w Luchon. “Sin identidad” (Antena 3), “El príncipe” (Telecinco) oraz “Prim: el asesinato de la calle del turco” znalazły się w sekcji hiszpańskiej siedemnastej edycji francuskiego festiwalu promującego seriale telewizyjne, który odbędzie się w dniach 4-8 lutego.

“Sin identidad” z Megan Montaner (“Sekret”) w roli głównej to jeden z najlepiej oglądających się hiszpańskich serial minionego sezonu. Każdy odcinek śledziło średnio 3,6 milinów widzów (20,1% udziałów). Sukces produkcji oraz samej aktorki skłoniły włoską telewizję RAI 1 do jej emisji z zadowalającym rezultatem. Premierowy odcinek obejrzało ponad 4 miliony Włochów. Tymczasem hiszpańska telewizja Antena 3 zapowiada już emisję drugiego sezonu.

“El príncipe” z José Coronado (“Trup”, “To już ostatnie dni”) i Álexem Gonzálezem (“Combustión”) to najlepiej notująca w rankingach oglądalności produkcja Telecinco ostatnich lat. Pierwszy sezon obejrzało średnio 5,2 milionów widzów. Produkcja kolejnych odcinków została już zakończona, a drugi sezon, i ostatni, zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

W odróżnieniu od powyższych dwóch produkcji, “Prim: el asesinato de la calle del turco” nie jest serialem lecz filmem telewizyjnym, wyprodukowanym przez telewizję publiczną TVE z okazji przypadającej na 6 grudnia dwusetnej rocznicy urodzin generała Prima. Reżyserem obrazu jest Miguel Bardem (kuzyn Javiera Bardema). W tytułową rolę wcielił się Francesc Orella (“Oczy Julii”). Premierowy pokaz filmu odbył się we wrześniu na Festiwalu Filmowym w San Sebastián.

[tabs tab1=”Sin identidad – Zwiastun” tab2=”El príncipe – Zwiastun” tab3=”Prim – Zwiastun”]

[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[tab id=3]
[/tab]

[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.