Nowy film Alfonsa Cuaróna („I twoją matkę też”) miał mieć światową premierę w maju w Cannes. Niestety nić nieporozumienia utrzymująca się między organizatorami francuskiego festiwalu a amerykańskim gigantem pokrzyżowała plany. Producenci filmu nie porzucili nadziei na jego premierę w Europie i zgłosili do udziału w weneckim festiwalu. Pod koniec lipca przyszła oficjalna odpowiedź. “Roma” została zakwalifikowana do konkursu głównego i powalczy o Złotego Lwa.

“Roma” jest filmową autobiografią meksykańskiego reżysera. Jej akcja rozgrywa się na początku lat 70. w mieście Meksyk. Wprowadza nas do rodziny średniej klasy, której podporą jest ukochana niania i gospodyni, grana przez debiutantkę Yalitzę Aparicio. Jednak prawdziwym protagonistą filmu jest świat, w którym podniosłe wydarzenia i wielkie przeżycia przeplatają się z najmniejszymi zmianami nastroju i otoczenia.

Po premierze światowej w Wenecji film powędruje na festiwale w Nowego Jorku oraz w Toronto, które także znalazły dla niego miejsce w sekcjach oficjalnych. Następnie zawita do repertuaru wybranych kin w Stanach Zjednoczonych, zaś pod koniec roku trafi na platformę VOD (także w Polsce).

[tabs tab1=”Roma – Zajawka”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.