Morderstwo pod plastikowym sufitem w serialu “Mar plástico”

Już tylko tygodnie dzielą Hiszpanów od premiery nowego serialu “Mar plástico“. Trzynastoodcinkowy dreszczowiec wyprodukowany przez Atresmedia i Boomerang TV zagości

Już tylko tygodnie dzielą Hiszpanów od premiery nowego serialu “Mar plástico“. Trzynastoodcinkowy dreszczowiec wyprodukowany przez Atresmedia i Boomerang TV zagości w jesiennej ramówce stacji Antena 3. Zdjęcia rozpoczeły się pod koniec czerwca w Almerii, która niezwykle gorąco potraktowała całą ekipę – podczas kręcenia scen w plenerze w ciągu dnia temperatura nierzadko przekraczała 40 stopni. Za kamerami zasiadło troje reżyserów, Norberto López Amado, Alejandro Bezzano i Javier Quintas, którzy współpracowali już nad “El tiempo entre costuras” (adaptacji telewizyjnej powieści “Krawcowa z Madrytu”). Natomiast w jej obiektywie znaleźli się m.in. Rodolfo Sancho (seriale “Isabel” i “El ministerio del tiempo”), Jesús Castro (którego przygoda z aktorstwem rozpoczeła się od udanego debiutu w filmie “9 mil”), Belén López, Luis Fernández, Yaima Ramos, Lisi Linder i Patrick Criado. Autorami scenariusza są Juan Carlos Cueto (“Czerwony Orzeł”) oraz Rocío Martínez.

Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym nadmorskim miasteczku Compoamargo, położonym gdzieś w prowincji Almerii, którego gospodarka napędzana jest przez obszerne kompleksy szklarniowe, zrzeszające ludzi różnych narodowości i kultur. Pod plastikowym sufitem upływa życie sezonowych pracowników z Afryki, utrzymujących niezobowiązuje relacje z mężczyznami Rosjanek i cyganów. Rodolfo Sancho wcieli się w postać sierżanta policji, który przyjeżdża, by wyjaśnić okoliczności tajemniczego morderstwa córki burmistrza, Ainhoa. Jak to w każdym thrillerze bywa, na jego celowniku znajdzie się nie jeden lecz wielu potencjalnych zabójców, posiadających motyw, lecz ubogich w alibi. Zapis kolejnych stron scenariusza serialu jest systematycznie dawkowany, by wywołać element zaskoczenia, najpierw pośród ekipy, a w przyszłości także u widzów. Javier Quintas, jeden z reżyserów, w wywiadzie dla El País zażartował, że między kolegami przeżucają sobie w żartach pytanie o to, czy przypadkiem któryś z nich nie zabił pięknej Ainhoa.

Pierwszy odcinek zostanie zaprezentowany publiczności na wielkim ekranie podczas, coraz modniejszego w Hiszpanii, festiwalu telewizji FesTVal w Vitoria Gasteiz, zaplanowanego na początek września. Przewiduje się, że niedługo potem serial “Mar plástico” znajdzie swoje miejsce w ramówce Antena 3, która już rozpoczęła emisję pierwszych spotów reklamowych.

[tabs tab1=”Zwiastun nr 1″ tab2=”Zwiastun nr 2″]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”24856″][/tab]
[tab id=2][jwplayer player=”4″ mediaid=”24857″][/tab]
[/tabs]Comments

  1. Świetny serial! <3

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.