El Ministerio del Tiempo

Tytuł oryginalny: El Ministerio del Tiempo Kraj i rok produkcji: Hiszpania, 2015 Liczba odcinków: 8 (1 sezon), ? (2 sezon)

Tytuł oryginalny: El Ministerio del Tiempo
Kraj i rok produkcji: Hiszpania, 2015
Liczba odcinków: 8 (1 sezon), ? (2 sezon)
Data premiery: 24 lutego 2015 (świat)

Scenariusz: Javier Olivares
Reżyseria: Marc Vigil Jorge Dorado, Abigail Schaaff
Producent: Javier Olivares
Obsada: Rodolfo Sancho, Aura Garrido, Nacho Fresneda, Cayetana Guillén Cuervo, Juan Gea, Jaime Blanch, Francesca Piñón, Natalia Millán, Hugo Silva i inni

Dbanie o niezmienność Historii Hiszpanii, by chronić teraźniejszości to główny cel Ministerstwa Czasu, sekretnej instytucji rządowej, założonej w czasach Izabeli Katolickiej. Praca polega na wykrywaniu i udaremnianiu każdej próby ingerencji intruza z przeszłości w teraźniejszość – i na odwrót -, próbującego wykorzystać Historię do prywatnych celów. Wykonują ją grupy osób podróżujące w czasie tam, gdzie konieczna jest ich interwencja.

Jedną z takich grup tworzą Amelia Folch (jedna z pierwszych kobiet studiujących na uniwersytecie w Barcelonie z końca XIX wieku), Alonso de Entrerríos (żołnierz Armii Flandrii z 1570 roku) i Julián Martínez (pochodzący z teraźniejszości pracownik służby zdrowia). Nie są superbohaterami, lecz zwykłymi ludźmi, z różnych epok, którym dane jest przeżyć niezwykłe sytuacje.

Powierzone misje staną się częścią ważnych dla Historii Hiszpanii wydarzeń, od czasów Królów Katolickich po współczesność, przez wojnę o niepodległość, Niezwyciężoną Armadę, sprowadzenie Guerniki do Hiszpanii, wizytę Himmlera w Klasztorze w Montserrat. Zetkną się także z ważnymi postaciami historycznymi tj. Lope de Vega, Salvador Dalí, Luis Buñuel, Izabela II Hiszpańska, Diego Velázquez czy Pablo Picasso. Zapragną również poznać losy bliskich im osób, naginając obowiązujące reguły Ministerstwa.

Materiały novela.pl

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.