Meksykańskie premiery filmowe – “Volando bajo” i “Casi treinta”

W Meksyku produkuje się coraz więcej i coraz lepiej. Spróbują dowieść tego dwie nowe propozycje kinowe, “Volando bajo” i “Casi

W Meksyku produkuje się coraz więcej i coraz lepiej. Spróbują dowieść tego dwie nowe propozycje kinowe, “Volando bajo” i “Casi treinta”. Pierwsza została już ukończona i za kilka dni, bo 26 czerwca, wypełni sale kinowe w Meksyku. Druga jest już w fazie końcowej montażu i ma zapowiedzianą datę premiery na 4 października.

“Volando bajo” w reżyserii Beto Gómeza (“Różowe rękawice”) to powrót do lat osiemdziesiątych, kiedy królowała meksykańska muzyka popularna, prosta, by nie powiedzieć kiczowata, a mężczyźni nosili długie włosy i zdobywali serca kobiet śpiewając o miłości. Bohaterami tej opowieści są para przyjaciół, którzy spełniają swoje dziecięce marzenie o zaistnieniu na scenie jako Los jilgueros de Rosario (tłum. Szczygły z Rosario). W tych rolach Rodrigo Oviedo (“Rosario Tijeras”, “Rzecz o smutnych dziwkach”) i Gerardo Taracena (“Dorwać Gringo”). A ponieważ na ich drodze do gwiazd pojawia się niejedna kobieta, do udziału w filmie zaproszono aktorki kojarzone z ról telewizyjnych tj. Ludwika Paleta (“Otchłań namiętności”), Ana Brenda Contreras (“Zakazane uczucie”), Sandra Echeverría (“Miłość i przeznaczenie”) czy Livia Brito (“Otchłań namiętności”).

fot. Sula Films
fot. Sula Films

Kiedy jest się nastolatkiem, życie po trzydziestce wydaje się czymś tak odległym, że nie spędza nikomu sen z powiek. Jednak kolejna dekada szybko mija i nagle okazuje się, że czas dojrzeć. Film Alejandro Sugicha pod tytułem “Casi treinta” opowiada właśnie o nich, o ludziach przed trzydziestką, którzy stają przed trudnym wyborem dążenia do stabilizacji, założenia rodziny, a pragnieniem spełnienia wielkich aspiracji. W rolach głównych Manuel Balbi (“La Patrona”), debiutująca na wielkim ekranie Eiza González (“Prawdziwe uczucie”), Sara Maldonado (“Królowa południa”), Adán Canto i Julio Beckhor.

[tabs tab1=”Volando bajo – Trailer” tab2=”Casi treinta – Trailer”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Dużo dobrych aktorek , które bardzo lubie w pierwszym filmie . A w drugim eiza super sobie radzi :-) :-)

  2. Obydwa filmy mogą być fajne,ale chętniej bym obejrzała Casi trienta z Eizą którą lubię:-)

  3. Casi treinta :)

  4. Na tym zdjęciu Ludwika wygląda strasznie!

  5. Po trailerze Volando bajo widzę że to komedia niskich lotów mimo że obsada dobra Contreras, Echeverria, Paleta to jednak historia w niczym mnie nie zainteresowała coś jak polskie KacWawa:).
    O wiele ciekawsze niż Volando bajo wydaje mi się Casi treinta temat jak najbardziej na czasie i gra aktorska na poziomie tak, tą komedią mógłby się zainteresować jakiś dystrybutor z Polski, Chętnie bym ją obejrzała.

  6. Jakis dystrybutor mógłby sprowadzić do Polski “Volando Bajo”

    1. Raczej żaden. No chyba że jakiś niekonwencjonalny, który nie boi się frekwencyjnych porażek. To nie jest film na polską publiczność. Ani to nie jest tzn festiwalowe kino ani komedia z perspektywą na komercyjny sukces.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.