Werdykt jury o przyznaniu nagrody na festiwalach i plebiscytach nie zawsze bywa powszechnie akceptowany, ale jest coś gorszego niż przegrana – ignorancja. Kilka godzin temu prezesi argentyńskiej wytwórni Underground Producciones wystosowali pismo do APTRA, w którym wyrazili swoje niezadowolenie z braku nominacji do nagród Martín Fierro dla dwójki aktorów z telenoweli „Viudas e hijos del rock and roll”. Pominięcie Veróniki Llinás („Kachorra”) i Luisa Machína („Ojciec Coraje”), którzy byli interpretacyjnym kręgosłupem produkcji, odebrali jako „absolutny brak kryterium” przy wyznaczaniu nominowanych i podjęli dość radykalną decyzję o wycofaniu telenoweli z rywalizacji.

W liście skierowanym do APTRA Sebastian Ortega i Pablo Culell napisali kilka gorzkich słów: „Jesteśmy producentami, którzy kochają seriale i aktorów. Ze względu na nich oraz przez szacunek do naszej pracy i osoby, nie chcemy brać udziału w konkursie, którego jury całkowicie zapomniało przeanalizować to, co wartościowe w argentyńskiej telewizji. Takie zachowanie świadczy o tym, że nagrody, które miały być dla wszystkich, stały się interesem dla wybranych”. Decyzja o wycofaniu dotyczy jedynie kategorii, w których nominowana została telenowela i/lub jej producent, Underground. Nie obejmuje kategorii aktorskich.

Aktorka Verónica Llinás podziękowała za pośrednictwem Twittera wszystkim, którzy okazali jej swoją solidarność. Sama zaś złożyła gratulację koledze z planu, Luisowi Machínowi, za to, że także nie został nominowany.


2 KOMENTARZE

  1. Brawa!!! Szkoda że nie wszyscy tak myślą i zgłaszają zastrzeżenia. To nie jedyna wytwórnia gdzie tak się dzieje!!! Gdyby więcej osób protestowało może doczekalibyśmy się sprawiedliwszych werdyktów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.