María Dueñas zatrząśnie hiszpańskim rynkiem wydawniczym nową powieścią “La Templanza”

Za tydzień półki księgarń w całej Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej uzupełni nowa powieść Maríi Dueñas. Autorka “Krawcowej z Madrytu” i

Za tydzień półki księgarń w całej Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej uzupełni nowa powieść Maríi Dueñas. Autorka “Krawcowej z Madrytu” i “Olvido znaczy zapomnienie” stworzyła nową historię, która zdaniem wydawnictwa Planeta ma ogromne szanse powtórzyć wielki sukces sprzedaży. “La Templanza” ma ukazać się w nakładzie pół miliona egzemplarzy! “To ogromna liczba, ale dopasowana do oczekiwań handlowych. Poprzednie powieści Dueñas sprzedały się w znacznie większym nakładzie. Po “Krawcową z Madrytu” sięgnęło ponad 5 milionów osób w samej Hiszpanii” – powiedziała Belén López z hiszpańskiego wydawnictwa dla El Diario.

“Co chodzi po głowie i po ciele człowieka przyzwyczajonego do triumfowania, gdy pewnego wrześniowego popołudnia zostaje obwieszczona największa z jego obaw?” – tym intrygującym pytaniem María Dueñas zaprasza czytelników do zanurzenia się w opowieści o chwale i porażkach, kopalniach srebra, rodzinnych intrygach, winnicach, okazałych miastach, których splendor przeminął z upływem czasu.

Akcja powieści rozgrywa się na trzech lądach: raczkującego demokratycznie Meksyku, kolonialnej jeszcze Kuby i rozkwitającej Andaluzji. Jej bohaterami są mężczyzna i kobieta. On nazywa się Mauro Larrea. Dotąd szczycił się swoją fortuną, zdobytą z uporem i śmiałością, lecz teraz szczęście się od niego odwróciło. Zatopiony w długach i spowity niepewnością, inwestuje resztę swojego majątku w ryzykowny biznes, który otwiera przed nim furtkę na odbicie się od dna. Wtedy w jego życiu pojawia się ona, Soledad Montalvo, żona londyńskiego kupca win, okryta światłocieniem, żeby rzucić go w przyszłość, na którą nie był przygotowany.

Jeśli “La Templanza” powtórzy sukces sprzedaży “Krawcowej z Madrytu”, istnieją realne szanse, że któreś z polskich wydawnictw zainteresuje się wydaniem jej w przekładzie na język polski.Comments

  1. Znacie jakichś hiszpańskich pisarzy sag?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.