Fernando Aramburu z wizytą w Polsce

Hiszpański pisarz Fernando Aramburu, autor bestsellerowej powieści “Patria”, docenionej także przez krytykę, gości w Warszawie i Krakowie.

Przed miesiącem na księgarskie półki trafiła “Patria”, głośna powieść dotąd nieznanego polskim czytelnikom pisarza Fernanda Aramburu. Hiszpan, urodzony w kraju Basków, od lat zakotwiczony w Niemczech, stworzył dzieło opowiadające w przystępny sposób o wpływach wywieranych przez dążącą do niepodległości organizację ETA na Basków. W samej Hiszpanii rozeszło się ono w nakładzie 700 tys. egzemplarzy (na które potrzebowano przeszło 20 wydań) i znalazło się na szczycie najlepiej sprzedających się książek 2017 roku. Aramburu został wyróżniony nagrodą za najlepszą powieść (Premio Nacional de Narrativa) przyznawaną przez hiszpańskie ministerstwo kultury.

Od czwartku 17 maja Fernando Aramuru będzie gościł w Polsce na zaproszenie wydawnictwa Sonia Draga. Jeszcze tego dnia po południu, o godz. 18:00, w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się współorganizowane przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce spotkanie wokół powieści “Patria”. Obok pisarza pojawią się Maite Pagazaurtundúa, polityczka i aktywistka społeczna działająca w Kraju Basków, oraz Adam Michnik, redaktor naczelny “Gazety Wyborczej”. Rozmowę poprowadzi tłumacz literatury hiszpańskojęzycznej Tomasz Pindel.

W piątek 18 maja zawita do Krakowa. O godz. 17:00 w siedzibie Instytu Cervantesa odbędzię spotkanie z pisarzem. Poprowadzą je Nina Pluta, tłumaczka i specjalistka od literatury hispanoamerykańskiej, oraz Fernando Vara de Rey, dyrektora IC.

W sobotę 19 maja Aramburu powróci do stolicy, aby pojawić się na Warszawskich Targach Książki. O godz. 15:00 na Kanapie literackiej (scena główna) pisarz będzie odpowiadał na pytania dziennikarza Michała Nogasia. Spotkaniu ma przyświęcać myśl: “Nie możemy pozwolić, by nienawiść zatruła nam życie”. Około godz. 16:30 Aramburu przystąpi do podpisywania egzemplarzy powieści na stoisku 70/C.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.