6. FIBABC: “El club de los 27” na festiwalu iberoamerykańskich filmów krótkometrażowych

Ruszyła 6. edycja Festiwalu Iberoamerykańskich Filmów Krótkometrażowych ABC. Jednym z filmów konkursowych jest “El club de los 27” z Javierem Pereirą.

Po raz szósty hiszpański dziennik ABC, przy wsparciu Władz Regionu Madrytu oraz Hiszpańskiej Akademii Sztuk i Nauk Filmowych, zorganizował Festiwal Iberoamerykańskich Filmów Krótkometrażowych ABC (skrót FIBABC). W okresie od 18 lutego do 19 kwietnia 2016 roku twórcy filmów mogą zgłaszać swoje dzieła do konkursu w dwóch sekcjach, oficjalnej, obejmującej produkcje o maksymalnej długości 30 minut, oraz i-Cortos, jeśli nie przekraczają 5 minut. Zakwalifikowane do pierwszego etapu filmy są udostępniane na stronie www.fibabc.abc.es z możliwością głosowania i komentowania. W kwietniu zbierze się jury, złożone z ludzi świata kultury i kina, które wybierze najlepsze produkcje. Wyniki zostaną ogłoszone podczas gali 12 maja. Do tego czasu na łamach portalu będziemy prezentować i zachęcać do oglądania najciekawszych, naszym zdaniem, propozycji filmowych.

Na początek proponujemy czarną komedię pt. “El club de los 27” w reżyserii Carlosa Solana. Scenariusz napisał Carlos Camba Tomé. Bohaterem tej krótkiej historii jest Roi (w tej roli nagrodzony Goyą za najlepszy debiut aktorski Javier Pereira), dwudziestoparolatek, który stoi przed wielką szansę zaistnienia na rynku muzycznym. Jedna z największych wytwórni kusi go intratnym kontraktem, obiecuje międzynarodową sławę i nieśmiertelność gwiazdy pop. Jest tylko jedno ale… Po obejrzeniu filmu można ocenić na stronie fibabc.abc.es.

[tabs tab1=”El club de los 27″]
[tab id=1][vimeo id=”140860471″ width=”620″ height=”349″][/tab]
[/tabs]
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.