Czymże byłby Tydzień Kina Hiszpańskiego bez filmu Álexa de la Iglesii? Na szczęście organizatorzy festiwalu nie każą nam odpowiadać na to pytanie. W tegorocznym programie znalazło się miejsce dla nowej produkcji ekstrawaganckiego reżysera zatytułowanej „Ta noc jest moja” (oryg. Mi gran noche). W rolach głównych wielka gwiazda hiszpańskiej piosenki Raphael i bożyszcze nastolatek aktor Mario Casas. Za nimi plejada aktorów dobrze znanych z wcześniejszych filmów Iglesii tj. Pepón Nieto, Carlos Areces, Jaime Ordóñez, Santiago Segura, Hugo Silva, Carolina Bang, Terele Pávez, do których dołączyli Carmen Machi, Luis Callejo i Blanca Suárez.

„Ta noc jest moja” to zaskakująca, błyskotliwa i nteligentna komedia, której akcja rozgrywa się w studio telewizyjnym, w upalne sierpniowe dni, podczas których w zawrotnym tempie nagrywany jest sylwestrowy program rozrywkowy. Jego gwiazdą jest Alphonso (w tej roli Raphael). Gwiazdką, reprezentujący nurt „latino”, uwielbiany przez nastolatki Adanne (Mario Casas), którego nawet na krok nie opuszcza mały, wszechobecny, irytujący argentyński menedżer (Tomás Pozzi). W dżungli kuriozalnych profesjonalistów telewizyjnego showbiznesu odnajdziemy również skonfliktowaną parę prowadzących program (Carolina Bang i Hugo Silva) i szorstką realizatorkę obrazu (Carmen Machi), a wśród gości gali „skoszarowanych” w dusznym, gorącym studiu skierowanego przez biuro pośrednictwa pracy statystę (Pepón Nieto) i jego matkę (Terele Pávez) oraz pozornie słodką i niewinną Palomę (Blanca Suáez), która wielu mężczyznom dała się we znaki. Nieszczęśliwe wypadki na planie, szantaże i spiski – wszystko z szybką akcją, w chaosie i z poczuciem humoru charakterystycznymi dla twórczości baskijskiego reżysera.

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 7–21 kwietnia 2016 w wybranych kinach w siedmiu największych miastach Polski – Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Materiały prasowe TKH

[tabs tab1=”Ta noc jest moja – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.