Saramandaia (2013)

Witaj w Bole-Bole! W mieście, w którym rzeczy, wydające się dziwne w każdym innym zakątku świata, tutaj są czymś jak

Witaj w Bole-Bole! W mieście, w którym rzeczy, wydające się dziwne w każdym innym zakątku świata, tutaj są czymś jak najbardziej normalnym. Jeśli myślisz, że widziałeś coś w życiu, to przekonasz się, że nic nie widziałeś…

Co byś powiedział, gdybyś poznał nijakiego Zica Rosado (José Mayer), człowieka o silnym charakterze, który gdy się zdenerwuje, to przepuszcza nosem mrówki? Albo pan Cazuza (Marcos Palmeira), który tak angażuje się w sprawy polityki, że dosłownie wypluwa serce ustami… Och, a Marcina (Chandelly Braz), jego córka, zaczyna płonąć za każdym razem, gdy rozpala ją namiętność do jej chłopaka – João Gibão (Sérgio Guizé), który z kolei ukrywa pod ubraniami skrzydła wyrastające z jego barek. Nie można zapomnieć o pani Redondzie (Vera Holtz), kobiecie, która jest tak otyła, że w każdej chwili może wybuchnąć. I wreszcie profesor Aristóbulo (Gabriel Braga Nunes), zamieniający się nocą w wilkołaka. Jeśli nadal myślisz, że to tylko wyobraźnia mieszkańców Bole-Bole, to najwidoczniej nie poznałeś jeszcze tego miejsca.

Na pozór spokojne życie Boleboleńczyków zostaje zakłócone, kiedy mieszkańcy dzielą się na dwie frakcje – zwolenników zmiany nazwy miasteczka na Saramandaia, którym dowodzi João Gibão i tradycjonalistów, którzy pragną zachować starą nazwę – Bole-Bole, a których liderem jest Zico Rosado i jego świta.

Spór nie dotyczy tylko polityki, ale jego korzenie sięgają waśni pomiędzy rodziną Rosado, a Vilar. Ten konflikt trwa już od pokoleń. Nawet Tibério (Tarcísio Meira), ojciec Vitórii (Lilia Cabral) nie pamięta o co dokładnie pokłócił się z Candinha (Fernanda Montenegro), matką Zico. Wszystko byłoby w należytym porządku, gdyby Vitória i Zico nie połączyła zakazana miłość, taka sama, jaka przed laty połączyła ich rodziców. To uczucie jest tak silne, że mimo wielu lat, które Vitória spędziła poza Bole-Bole, nadal nie wygasło. Po powrocie do miasteczka, jej miłość do Zica powraca ze zdwojoną siłą. Czy poradzą sobie z licznymi niesnaskami, począwszy od rodzinnych waśni, po różne poglądy polityczne, skończywszy na innym systemie wartości?

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]

[tab id=1]

KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2013
LICZBA ODCINKÓW: 57 (planowane),

ADAPTACJA: Ricardo Linhares
SCENARIUSZ: Dias Gomes
REŻYSERIA: Fabrício Mamberti
PRODUCENT: Denise Saraceni

OBSADA: Lília Cabral (Vitória); José Mayer (Zico Rosado); Leandra Leal (Zélia);  Sérgio Guizé (João Gibão); Chandelly Braz (Marcina); Fernanda Montenegro (Dona Candinha); Tarcísio Meira (Tibério); Débora Bloch (Risoleta); Gabriel Braga Nunes (Aristóbulo); Vera Holtz (Redonda); Marcos Pasquim (Carlito); Aracy Balabanian (Dona Pupu); Matheus Nachtergaele (Encolheu); Renata Sorrah (Leocádia); Marcos Palmeira (Cazuza); Ana Beatriz Nogueira (Maria Aparadeira) i inni.

[/tab]

[tab id=2]

[/tab]

[tab id=3]

[vimeo id=”67822992″ width=”600″ height=”350″]

[/tab]

[/tabs]


Comment

  1. Nieźle odjechana, ale przyjemnie się ją oglądało !

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.