Przeklęta

Mi adorable maldición, telenowela, Meksyk 2017, prod. Ignacio Sada Madero, występują: Renata Notni, Pablo Lyle, Laura Carmine, Patricia Navidad i inni

Tytuł oryginalny: Mi adorable maldición
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2017
Liczba odcinków: 122
Data premiery: 23 stycznia 2017 (świat), 11 lipca 2019 (Polska)

Scenariusz: Gabriela Ortigoza (oryginalna historia: Julio Jiménez)
Reżyseria: Eduardo Said, Sandra Schiffner
Producent: Ignacio Sada Madero
Obsada: Renata Notni, Pablo Lyle, Laura Carmine, Patricia Navidad, Maya Mishalska, Cecilia Gabriela, José Carlos Ruiz, Ernesto Gómez Cruz, Socorro Bonilla i inni

Miasteczko El Salado jest oknem do przeszłości. Podtrzymywane są w nim tradycje, wierzenia i dawne zwyczaje. Chociaż dodaje mu to uroku, nie przesłania jego ciemnej strony. Mieszkający w nim ludzie wierzą w nadprzyrodzone siły, czarodziejstwa i klątwy. Kiedy matka pięknej Aurory umiera w połogu, akuszerka imieniem Macrina dopatruje się u niemowlęciu znamienia w kształcie czaszki i rozgłasza wiadomość o ciążącej na nim klątwie. Sama obecność niewinnej istoty sieje postrach pośród mieszkańców, jakby sam diabeł stanął przed ich oczami. Severo, hodowca trzody chlewnej, przepowiada dziewczynce, że nigdy nie założy własnej rodziny, albowiem jej los już został zapisany i musi się spełnić.

Aurora zostaje otoczona troskliwą opieką ojca, José, który trzyma ją z dala od ludzi, by ustrzec przed absurdalnym mitem krążącym wokół jej znamienia. Miłość puka do drzwi dziewczyny już w młodym wieku za sprawą przypadkowego spotkania z Rodrigiem, dziedzicem zamożnej rodziny. Chłopak ulega urokowi Aurory, zaś i on nie jest jej obojętny. Aurora wyrasta na piękną kobietę, jednak jej spokojne życie zostaje przerwane przez chorobę ojca. Na łożu śmierci mężczyzna prosi córkę i Rodriga o złożenie obietnicy: jemu nakazuje zadbać o Aurorę, ją natomiast zobowiązuje, by udowodniła wszystkim, że nie przynosi nieszczęścia, lecz miłość. Oboje dają mu swoje słowo, a on umiera w spokoju. Aurora zostaje sama z cierpieniem po wyobrażalnej stracie. Rodrigo oferuje jej swoją opiekę, jednak ona ją odrzuca i podejmuje decyzję o opuszczeniu El Salado.

Po kilku latach los ponownie doświadcza Aurorę. Przekonana, że ponosi winę za śmierć ciotki, Aurora wmawia sobie, że naprawdę przynosi nieszczęście. Wraca do El Salado i zaszywa się na cmentarzu, nieopodal mogiły swego ojca. Kiedy Severo dowiaduje się o jej powrocie, porywa ją i zamyka w swoim domu. Dowiedziawszy się o tym, Rodrigo spieszy na ratunek Aurorze, ale nieoczekiwanie ona odmawia odejścia z nim, nie zdradzając powodu. Rozłąkę Aurory i Rodriga spróbuje wykorzystać Mónica, nowo przybyła mieszkanka miasteczka. Jednakże młodzi kochankowie od zawsze wiedzieli, że są dla siebie stworzeni i będą walczyć o swoją miłość, pamiętając o obietnicy złożonej José. Żeby dotrzymać słowa danego ojcu Aurora będzie musiała udowodnić wszystkim, a zwłaszcza samej sobie, że nie ciąży na niej żadna klątwa i ma dość siły, by stawić czoła trudnościom, kłamliwym przesądom, oraz żyć w miłości u boku ukochanego mężczyzny. (novela.pl)

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2][/tab]
[/tabs]Comments

 1. witam jaki jest tytuł i kto śpiewa piosenkę na początku serialu??

  1. Tytuł to „Yo me quedo aquí contigo”, śpiewa zespół La Adictiva.

 2. Witam mam takie pytanie czy telenowela mi gorda bella (moja piękna grubaska) zagości w tv4 ??może kiedyś jak macie w planach puszczać telenowele ??

 3. Ile odcinków ma ta telenowela? Niedopatrzyłam się…

  1. Dopisujemy i odpowiadamy. Telenowela liczy 122 odcinki.

 4. To jest wersja meksykańska serialu odmienić los,który był u nas emitowany i z tego względu penie tv 4 nie wykupi tego serialu,ale mogliby kupić chociaż ze względu na Maję Mishalską,której dawno już nie było w polskiej tv.

 5. 1 odcinek fajny , oby tylko tak dalej ;)
  Novelo, pytanie do was. Dlaczego nie piszecie o wszystkich nowościach ze świata latino tylko o wybranych kilku telkach ? Myśle, że fan latino większości informacji będzie szukał własnie na waszej stronie, niestety widać , nie każdą informacje tu dostanie.. chodzi mi o takie telki jak La dona, El bien amando, Silvana sin lana, La doble vida de Estela Carilo, Vino el amor, Despertar contigo i wiele innych. Kiedyś pisaliście o większości telek, obecnie, prawie nic.. szkoda.

  1. Dziękujemy za Twój komentarz. Niebawem baza telenowel zostatnie wzbogacona o nowe tytuły m.in. z Argentyny, Brazylii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

   1. Dziękuję i czekam.

   2. gdzie moge obejrzec Przekleta od 1 odcinka

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.