Paulina

Romantyczna historia młodej kobiety, której życie odmieniło przypadkowe spotkanie. Paulina ima się każdej pracy, by utrzymać siebie i ciężko chorą matkę…

Tytuł oryginalny: La usurpadora
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 1998
Liczba odcinków: 102
Data premiery: 9 lutego 1998 (świat), 12 marca 1999 (Polska)

Scenariusz: Carlos Romero (pomysł: Inés Rodena)
Reżyseria: Beatriz Sheridan, Karina Duprez
Producent: Salvador Mejía Alejandre
Obsada: Gabriela Spanic, Fernando Colunga, Libertad Lamarque, Chantal Andere, Dominika Paleta, Mario Cimarro, Marcelo Buquet, Enrique Lizalde, Juan Pablo Gamboa, Magda Guzmán, Nuria Bages i inni

Romantyczna historia młodej kobiety, której życie odmieniło przypadkowe spotkanie. Paulina ima się każdej pracy, by utrzymać siebie i ciężko chorą matkę. W eleganckim klubie, gdzie sprząta toalety, spotyka piękną i bogatą Paolę Bracho, która od razu zauważa wyjątkowe podobieństwo fizyczne między nimi. Zepsuta i pozbawiona skrupułów Paola, bawiąca w Cancun w towarzystwie kochanka, postanawia wykorzystać Paulinę, by na jakiś czas uwolnić się od życia rodzinnego, które ją śmiertelnie nudzi. Proponuje dziewczynie, by przez rok udawała ją przed jej mężem – Carlosem Danielem oraz jego rodziną i znajomymi, oferując sowitą zapłatę.

Paulina stanowczo odmawia, ale kiedy umiera jej matka i porzuca ją narzeczony, a Paola ucieka się do podstępu i szantażuje ją konsekwencjami sfingowanej przez siebie kradzieży, dziewczyna w końcu ulega. Po tygodniowych przygotowaniach pod kierunkiem Paoli zjawia się w luksusowej rezydencji rodziny Bracho, gdzie, mimo jej wysiłków, wszyscy dostrzegają ogromną przemianę pani domu. Jedni tłumaczą to sobie poważną chorobą, jakiej leczeniem Paola kłamliwie uzasadniała swój wyjazd, inni uważają, że tylko udaje poprawę, ale nikt nie podejrzewa prawdziwej przyczyny tej odmiany. Wyjątkiem jest seniorka rodu, babcia Piedad, która zaczyna się domyślać, że ma do czynienia z zupełnie inną osobą.

Paulina jest przerażona sytuacją, w której musi nie tylko wszystkich oszukiwać, ale też radzić sobie ze skutkami przewrotnego postępowania Paoli: groźbami i szantażem jej bałamuconych kochanków, rozpuszczonym i rozstrojonym nerwowo synkiem Carlosa Daniela, alkoholizmem Piedad, do którego Paola przyczyniła się, podsuwając koniak załamanej po śmierci męża i syna staruszce oraz wrogością rodzeństwa Carlosa Daniela – Rodriga i Estefaníi, której męża uwiodła Paola. Najtrudniejsza jest jednak dla niej relacja z mężem Paoli, Carlosem Danielem, w którym zakochuje się niemal od pierwszego wejrzenia. Paulina nie wyobraża sobie by mogła zbliżyć się do męża innej kobiety i jednocześnie nie może wyznać Carlosowi Danielowi prawdy. Zasłania się zmyśloną przez Paolę chorobą, ale Carlos Daniel czuje się odtrącony, co powoduje coraz większe konflikty między nimi.

Paulinie, mimo niechęci i nieufności większości domowników, którzy doznali licznych krzywd i upokorzeń od Paoli, udaje się zrobić wiele dobrego dla całej rodziny i podupadającej firmy rodzinnej, ale czas płynie nieubłaganie, a Paola zaczyna myśleć o powrocie i nękać swoją dublerkę telefonami. Żadna z nich nie wie jeszcze, że to, co miało być tylko rocznym epizodem w ich życiu, na zawsze zmieni ich losy… (Czwórka)

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2][/tab]
[/tabs]Comments

  1. Te stare telenowele maja taki swoj urok. Te nowe sa do bani.

  2. Świetna telenowela. Oglądałam kiedyś w tv. Ostatnio obejrzałam w necie. Zawsze wracam do tych starych telenowel. Zdecydowanie lepsze niż te co teraz są.

  3. dobra ale stara

  4. Od wczoraj dostępna na chomiku Amalek w bdb jakości :)

  5. Ostatnio zacząłem oglądać. Bardzo fajna telenowela.

  6. ogladalam,swietna:) boscy aktorzy:)

  7. SUPER TELENOVELA, WSPANIAŁA GABRIELA SPANIC I BOSKI FERNANDO COLUNGA NIECH NIE ROBIĄ REMAKÓW BO NIKT ICH NIE PRZEBIJE………..

  8. mi tez marzy sie zeby jakas stacja wyemitowala te stare telenowele, np Paulina, Cristina, Maria Izabela, Nigdy Cie nie zapomne, Labirynt namietnosci, Wiosenna namiętność, Virginia itp

    1. Też bym chciała zobaczyć te stare telenowele bo ich nie oglądałam: Maria Mercedes, Rosalinda, Paulina i Camaleones.

  9. no też bym oglądła

  10. Jak ja bym chciał jeszcze raz to od początku obejrzeć.. epicka, wspaniała telenowela.. dzisiaj już takich nie robią.. niech wyemitują ją jeszcze gdzieś w Polsce.. byłoby znakomicie! <3

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.