O clone

Poruszająca historia miłosna, która zaskarbiła sobie sympatię widzów w ponad 60 krajach. Zderzenie świata islamu i kultury zachodniej, etyczne problemy

Poruszająca historia miłosna, która zaskarbiła sobie sympatię widzów w ponad 60 krajach. Zderzenie świata islamu i kultury zachodniej, etyczne problemy klonowania, uzależnienie od narkotyków i poszukiwanie własnej tożsamości – dzięki tym tematom i ich odważnemu traktowaniu serial zdobył nagrodę INTE i tytuł telenoweli roku 2003, najważniejsze w przemyśle telewizji hiszpańskojęzycznej.

Akcja serialu rozpoczyna się w 1980 roku w Maroku, a kolejne wydarzenia rozgrywają się współcześnie w Rio de Janeiro. To historia pełnej przeszkód miłości między synem milionera Lucasem a brazylijską muzułmanką Jade, która dla tej miłości musi walczyć z konwenansami narzucanymi jej przez rodzinę i religię.

Podczas podróży do Maroka Lucas ma romans z Jade – romans zakazany, gdyż dziewczyna ma wkrótce zawrzeć tradycyjnie aranżowane małżeństwo z dużo starszym od siebie muzułmaninem. Po śmierci brata bliźniaka, Dioga, Lucas wraca do Brazylii. Przyjaciel rodziny, naukowiec Albieri wykorzystuje sytuację do stworzenia pierwszego ludzkiego klona z komórek Lucasa.

Dwadzieścia lat później Jade (mieszkającą z mężem i jego drugą żoną), Lucas (zgorzkniały i wciąż niemogący się pogodzić ze śmiercią bliźniaka) i jego klon (którego przygniata świadomość, kim jest) tworzą szczególny trójkąt miłosny.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]

[tab id=1]

POLSKI TYTUŁ: Klon
KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2003
LICZBA ODCINKÓW: 250

SCENARIUSZ: Glória Perez
REŻYSERIA: Jayme Monjardim
PRODUCENT: Gustavo Marra

OBSADA: Murilo Benício (Lucas Ferraz, Diogo Ferraz, Léo), Giovanna Antonelli (Jade), Juca da Oliveira (Augusto Albieri), Eliane Giardini (Nazira), Reginaldo Faria (Leônidas Ferraz), Vera Fischer (Yvete), Stênio García (Ali), Dalton Vigh (Saíd), Daniela Escobar (Maysa), Luciano Szafir (Zein), Adriana Lessa (Deusa), Nívea María (Edna), Antônio Calloni (Mohamed), Letícia Sabatella (Latiffa), Débora Falabella (Mel) i inni

TEMAT PRZEWODNI: Sagrado Coração da Terra – Sob o Sol

[/tab]

[tab id=2]

[/tab]

[tab id=3]

[/tab]

[/tabs]Comments

  1. Jedna z lepszych telenowel brazylijskich – jak dla mnie. Ciekawe wątki i muzyka !!!
    Konstrukcją podobna do telki “América”, ci sami aktorzy ( w większości ) i muzyka podobna (ten sam kompozytor). Tym, którym podobał się KLON to AMERICA też będzie się podobać.

  2. ma któs może te telonewle na sprzedaż?
    mój email: irena-kg@wp.pl

  3. UWIELBIAM TA TELENOWELE I JADE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.