Lado a Lado

Każda epoka charakteryzuje się jakąś walką, która z biegiem czasu, na zawsze naznacza naszą historię.  Rio de Janeiro, 1903 rok.

Każda epoka charakteryzuje się jakąś walką, która z biegiem czasu, na zawsze naznacza naszą historię. 

Rio de Janeiro, 1903 rok. Miasto jest przesiąknięte marzeniem o byciu tropikalnym Paryżem, jako stolica młodej Republiki, Brazylii. Prawo Wolnego Łona weszło w życie 32 lata temu, zaś niewolnictwo zostało zniesione dopiero przed piętnastu laty. Pierwsze pokolenie wolnych Murzynów zaczęło tworzyć życie w przestrzennych ośrodkach miejskich, gdzie oddawali hołd swoim afrykańskim korzeniom tworząc swoją unikalną kulturę, która dziś jest chlubą Brazylii.

Zbieg okoliczności sprawia, że dwie kobiety pochodzące z dwóch różnych światów, Laura (Marjorie Estiano) i Isabel (Camila Pitanga) poznają się w dniu swoich ślubów, w kościele pełnym ludzi, ubrane w białą suknię i welon.

Laura ma wyjść za Edgara (Thiago Fragoso), syna bogatego senatora (Cássio Gabus Mendes). Ich małżeństwo jest ostatnią nadzieją matki Laury, byłej baronowej, Constâncii (Patrícia Pillar), na odzyskanie swojego statusu społecznego. Laura nie jest jednak przekonana co do swojego wybranka. Bardziej od małżeństwa, pragnęłaby pracować jako nauczycielka pisania, co praktycznie było niedozwolone dla kobiet z jej warstwy społecznej.

Isabel tymczasem realizuje swoje największe marzenie: ma wyjść za mąż za Zé Marię (Lázaro Ramos), miłość swojego życia. Urodzona jako wolna Murzynka, od 14 roku życia pracuje w rezydencji Madame Besançon (Beatriz Segall), od której nauczyła się języka francuskiego. Uwielbia taniec i w tej dziedzinie nie ma sobie równych. Mimo mieszkania w faweli i niewielkich zarobków, ona i Zé Maria marzą, że pewnego dnia zdobędą uznanie i szacunek wśród społeczeństwa tak bardzo naruszonego przez liczne konwenanse.

Mimo wychowania się w tak różnych od siebie środowiskach, Laura i Isabel stają się dla siebie najlepszymi przyjaciółkami i powierniczkami, które mają jeden wspólny cel – wolność. Od dnia ich spotkania, ich życie zmieni się bardziej niż przypuszczały. Aby udowodnić swoją odwagę i siłę kobiet, będą musiały stawić czoła wielu wyzwaniom i uprzedzeniom. Dzięki swemu uporowi zniosą bariery dzielące świat Czarnoskórych od Białych i na fundamentach zaufania i przyjaźni zbudują silny most łączący obie te kultury.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]

[tab id=1]

KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2012/2013
LICZBA ODCINKÓW: 161 (planowane)

SCENARIUSZ: João Ximenes Braga, Cláudia Lage i Gilberto Braga (nadzór tekstu) 
REŻYSERIA: Dennis Carvalho

OBSADA:  Camila Pitanga (Isabel), Lázaro Ramos (Zé Maria / Zé Navalha), Marjorie Estiano (Laura), Thiago Fragoso (Edgar), Patrícia Pillar (Constância Assunção), Rafael Cardoso (Albertinho), Alessandra Negrini (Catarina), Cássio Gabus Mendes (Bonifácio Vieira), Tuca Andrada (Frederico Martins), Caio Blat (Fernando), Milton Gonçalves (Afonso), Beatriz Segall (Madame Besançon), Sheron Menezes (Berenice) i inni.

TEMAT PRZEWODNI: Samba Enredo– Liberdade, Liberdade! Abre as Asas Sobre Nós

[/tab]

[tab id=2]

[/tab]

[tab id=3]

[vimeo id=”49006345″ width=”600″ height=”350″]

[/tab]

[/tabs]Comments

  1. […] „Najlepsza Telenowela” statuetkę zdobyła brazylijska produkcja – „Lado a Lado„, które konkurowało z innym hitem telewizji Globo – „Avenida Brasil„, […]

  2. […] będą dwie brazylijskie telenowele „Avenida Brasil” (Brazil Avenue) i „Lado a Lado” (Side by Side). Ponadto brazylijski serial „Como Aproveitar o Fim do Mundo” (How […]

  3. Niezwykle interesująca fabuła :) Coś, czuję, że będzie to fajna telenowela :)

  4. zapowiada sie ciekawie-:)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.