Guerra dos Sexos (2012)

Jak wyglądałby świat bez odwiecznej walki mężczyzn i kobiet? Co zabawnego byłoby w naszym życiu, gdyby przedstawiciele obu płci żyli

Jak wyglądałby świat bez odwiecznej walki mężczyzn i kobiet? Co zabawnego byłoby w naszym życiu, gdyby przedstawiciele obu płci żyli w ciągłej koegzystencji? Jakby to było bez zabawnych żarcików na temat wyższości jednej płci, nad drugą? Bez wątpienia nudno…

Otávio (Tony Ramos) i Charlote (Irene Ravache) są kuzynostwem, które w młodości przeżyło burzliwy romans, przez który dziś żywią do siebie nienawiść. Każde ich spotkanie jest skazane na kłótnię, a nawet na wojnę… wojnę płci.

Charlô jest feministką, która nie boi się szalonych wyzwań. Mimo średniego wieku nadal szuka nowych doświadczeń. Nie straszne są jej niebezpieczne loty, szybka jazda, czy ekstremalne wspinaczki. Nigdy nie wyszła za mąż, bo wolała skupić się na przygodach i podróżach.

Jej przeciwieństwem jest Otávio, konserwatywny tradycjonalista, który uważa, że to mężczyźni powinni wieść prym w robieniu kariery i pieniędzy. Jest przeciwny nowoczesności polegającej na dawaniu kobietom coraz większej władzy i swobody w biznesie. Mimo tak wielu zastrzeżeń wobec płci przeciwnej, zawsze umiał docenić ich piękno.

Losy Charlô i Otávio krzyżują się ponownie, kiedy oboje dziedziczą po wujostwie olbrzymi majątek. Testament zawiera jednak klauzulę mówiącą o tym, że tylko oni mogą zarządzać fortuną, a co za tym idzie, Charlô i Otávio muszą zostać wspólnikami. Jedyną alternatywą jest zrzeczenie się spadku przez jedną ze stron, na co ani Charlô, ani Otávio nie zamierzają się zgodzić po dobroci.

Charlote chcąc znaleźć wyjście z tej niekomfortowej sytuacji, składa Otáviowi propozycję – jeśli w ciągu stu dni podniesie zyski sprzedaży odziedziczonego domu towarowego, to otrzymuje cały spadek, w przeciwnym razie, traci wszystko. Ten zakład rozpoczyna wojnę, w której każdy chwyt jest dozwolony. Zarówno Charlô, jak i Otávio zrobią wszystko, byle tylko zaszkodzić rywalowi w zwycięstwie.

Mimo wielu różnic damsko-męskich, znajdzie się w tej historii również wiele miłosnych uniesień, dzięki którym bohaterowie tej telenoweli będą lawirować pomiędzy miłością, a nienawiścią.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]

[tab id=1]

KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2012/2013
LICZBA ODCINKÓW: 161 (planowane)

SCENARIUSZ: Silvio de Abreu 
REŻYSERIA: Jorge Fernando

OBSADA:  Tony Ramos (Otávio), Irene Ravache (Charlô), Mariana Ximenes (Juliana), Reynaldo Gianecchini (Nando), Bianca Bin (Carolina), Luana Piovani (Vânia), Glória Pires (Roberta), Edson Celulari (Felipe), Paulo Rocha (Fábio), Eriberto Leão (Ulisses), Thiago Rodrigues (Zenon) i inni.


TEMAT PRZEWODNI:
 The Originals – Guerra dos Sexos

[/tab]

[tab id=2]

[/tab]

[tab id=3]

[/tab]

[/tabs]
Comment

  1. Fajna fabuła :) I Mariana Ximenes w jednej z ról :) Super :) Chcę to w Polsce :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.