Fina Estampa

Życie zmienia człowieka na tyle, na ile mu się pozwoli. Ludzie ukrywają swoje najskrytsze marzenia pod warstwą wyglądu i stylu,

Życie zmienia człowieka na tyle, na ile mu się pozwoli. Ludzie ukrywają swoje najskrytsze marzenia pod warstwą wyglądu i stylu, stąd często pozory mylą…

Griselda to uczciwa i pracowita kobieta, mająca twardo zdefiniowane poglądy i wartości. Po tajemniczej śmierci męża, sama wychowała trójkę dzieci. W dzielnicy, w której mieszka nazywana jest “kobietą złotą rączką”. Jest znana i uwielbiana przez wszystkich.

Życie Griseldy nie jest jednak takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jej córka, Amália jest dziewczyną, która wdała się w matkę, ale niestety ulokowała uczucia w mężczyźnie o wątpliwym charakterze. Jej najstarszy syn, Quinzé, po odejściu swojej żony sam wychowuje małego synka.  Z kolei Antenor, oczko w głowie Griseldy, student medycyny wstydzi się aparycji i zachowań swojej rodzicielki. Antenor spotyka się z Patricią, córką René i Teresy Cristiny, kobiety dumnej i apodyktycznej, która czerpie radość z poniżania innych, zwłaszcza swojego lokaja, Crô.

Los sprawia, że René i Griselda spotykają się i powoli zaczynają coś do siebie czuć. René jest zachwycony szczodrością i prostotą kobiety, tak innej od jego żony. Teresa Cristina staje się zazdrosna o kobietę złotą rączkę i stara się zrobić wszystko, żeby uprzykrzyć jej życie.

Wszystko zmienia się, kiedy Griselda wygrywa na loterii olbrzymią fortunę, przez co staje się przedmiotem zainteresowanie wielu ludzi, w tym jej byłego męża i synowej, którzy zamierzają skorzystać na jej wygranej. Griselda będzie musiała skumulować wszystkie pokłady siły, aby zmierzyć się z harpiami czyhającymi na jej majątek.

Jest to pełna romantyzmu i intryg zabawna historia porównująca takie wartości jak przyjaźń, rodzina i miłość z występkiem, wyglądem i pieniędzmi.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]
[tab id=1]
KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2011/2012
LICZBA ODCINKÓW: 185 (Brazylia), 160 (Eksport)

SCENARIUSZ: Aguinaldo Silva
REŻYSERIA: Wolf Maya

OBSADA: Lília Cabral (Griselda), Christiane Torloni (Teresa Cristina), Carolina Dieckmann (Teodora), Dalton Vigh (René Velmont) Paulo Rocha (Guaracy),  Caio Castro (Antenor), Adriana Birolli (Patrícia), Malvino Salvador (Quinzé), Sophie Charlotte (Amália), Marcelo Serrado (Crô)  i inni.

TEMAT PRZEWODNI: Victor Pozas – Fina Estampa
[/tab]
[tab id=2]


[/tab]
[tab id=3]
[vimeo id=”46626049″ width=”600″ height=”350″]

[/tab]

[/tabs]Comments

  1. Świetna opowieść. A muzyka doskonale dobrana…

  2. Ja też bym chciał to zobaczyć w Polsce. Fajna fabuła i obsada też ciekawa, (jak w każdej telenoweli brazylijskiej).

  3. napewno bedzie to super telka, bo kazda wypuszczona narynek polski telka brazylijska byla super, niezapomne ukochanego klonu!!!

  4. czemu televisa robi same remarki a np Brazylia tworzy fajne nowe historie? moze trzeba wziasc przyklad z Brazylii i robic cos nowego bo jak narazie moim zdaniem televisa przegrywa z telmundo daje ciagle tych samych aktorow w glownych rolach a oni sie szybko nudza jak mozna np; ciagle dawac 1planowe role maite peroni czy angelique boyer? one sa fajne ale ludzie chca nowe twarze ogladac juz nie mowiac o fernandzie coulunga ktory caly czas gra ,, dobre ^¨ postaci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.