A vida da gente

Czas może zniszczyć nawet najtrwalsze więzy… Czy życie daje drugą szansę? Ana (Fernanda Vasconcellos), Rodrigo (Rafael Cardoso) i Manuela (Marhorie

Czas może zniszczyć nawet najtrwalsze więzy… Czy życie daje drugą szansę?

Ana (Fernanda Vasconcellos), Rodrigo (Rafael Cardoso) i Manuela (Marhorie Estiano) urodzili się i dorastali w Porto Alegre. Żyli jak rodzeństwo odkąd Eva (Ana Beatriz Nogueira), matka dziewcząt, wyszła za Jonasa (Paulo Betti), ojca Rodriga. Gdy Ana i Rodrigo dorastają, uświadamiają sobie, że są w sobie szaleńczo zakochani. Eva i Jonas są przeciwni ich związkowi z powodu ich dorastania jako rodzeństwo, a także dlatego, że po siedmu latach małżeństwa postanawiają się rozwieść i zerwać ze sobą wszelkie stosunki.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy Ana u szczytu swej sportowej kariery zachodzi w ciążę ze swoim przyszywanym bratem. Eva nie mogąc się z tym pogodzić wywozi córkę z kraju, aby po porodzie uznać dziecko Any za swoje. Po narodzinach Júlii (Jesuela Moro), Ana nie chcąc stracić córeczki postanawia z nią uciec. Pomaga jej w tym Manuela. Siostry i dziecko są niestety ofiarami okropnego wypadku, po którym Ana zapada w śpiączkę…

Manuela z powodu swej niepełnosprawności zawsze żyła w cieniu utalentowanej i doskonałej siostry. Dziewczyna, mając poczucie winy za to, co spotkało Anę postanawia zająć się jej córeczką. Niedługo później Rodrigo dowiaduje się, że Ana urodziła mu córkę. Postanawia się nią zaopiekować. Mała Júlia zbliża do siebie Manuelę i Rodriga, którzy z biegiem czasu tworzą rodzinę.

Pięć lat później, Ana budzi się ze śpiączki, co wywraca życie wielu osób do góry nogami. Kobieta jest zrozpaczona, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany ożenił się z jej siostrą i razem wychowują jej córeczkę. Jednak nie to okaże się dla Any największym ciosem. Najgorsze będzie  dla niej odtrącenie ze strony Júlii, która za swoją jedyną matkę uznaje Manuelę. Anie w nowej sytuacji pomoże odnaleźć się jej lekarz, Lúcio (Thiago Lacerda).

Historia o skomplikowanych relacjach rodzinnych i o wielkich życiowych dramatach, w których nie ma łatwych rozwiązań.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]

[tab id=1]
KRAJ I ROK PRODUKCJI: Brazylia, 2011/2012
LICZBA ODCINKÓW: 137 (Brazylia), 70 (eksport)

SCENARIUSZ: Lícia Manzo
REŻYSERIA: Jayme Monjardim

OBSADA: Marjorie Estiano (Manuela), Fernanda Vasconcellos (Ana), Thiago Lacerda (Lúcio), Rafael Cardoso (Rodrigo), Ana Beatriz Nogueira (Eva), Nicette Bruno (Iná), Stênio Garcia (Laudelino), Jesuela Moro (Júlia), Daniela Escobar (Suzana), Regiane Alves (Cris), Paulo Betti (Jonas) i inni.

TEMAT PRZEWODNI: Maria Gadú – Oração ao Tempo
[/tab]

[tab id=2]


[/tab]

[tab id=3]

Player


[/tab]

[/tabs]Comments

 1. Bardzo bym chciała, żeby ta telenowela doczekała się emisji u nas, chociaż to tak mało prawdopodobne.

 2. O jezu! Może to kwestia przyzwyczajenia ale to w ogóle nie da się słuchać

 3. To ma polecieć na Puls 2 po zakonczeniu Ja ona i Eva !

 4. Manuela nie jest niepełnosprawna to tak na marginesie

 5. Faktycznie świetnie byłoby ją zobaczyć u nas:) – niestety ZR już niedługo zniknie, a najczęściej brazylijskie seriale emitowane były właśnie tam:(
  Zastanawiam się czy jakieś inne stacje będą emitowały brazylijskie telki, oprócz oczywiście itvn, które nadaje poza granicami Polski:(

 6. Możliwe, że na pierwszy rzut oka tak to wygląda, ale mimo wszystko to nie jest remake i relacje bohaterów są całkiem inne :) Choć rzeczywiście, sporo skojarzeń może zaistnieć :)

 7. Wiesz, wiadomo, ze musieli troche zmienic historie, ale sam szkielet pozostaje taki sam, jak juz pisalam: milosc, nagla ciaza, matka dziewczyny doprowadza do tragedii i dziecko musi byc wychowywane przez kogos innego. Do tego para, ktora na poczatku tylko sie przyjaznila, po 5 latach zakochuje sie w sobie. Potem jeden z rodzicow spotyka swoje, juz 5 letnie dziecko i probuje je odzyskac, choc ono za swoja rodzine uwaza kogos innego.

 8. Historia bardzo się różni od “Na Kartach Życia”. Tutaj matka dziecka nie ginie, tak jak w Na Kartach Życia, tylko zachodzi w śpiączkę. Wybudza się po kilku latach i próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji, zwłaszcza odzyskać córeczkę, która za swoją matkę uznaję siostrę głównej bohaterki.

 9. Fabula tego filmu przypomina mi troche “Na kartach życia”. Mloda dziewczyna zachodzi w ciaze, jej matka jest przeciwna, potem zdarza sie nieszczescie, i akcja przenosi sie o 5 lat pozniej + kilku tych samych aktorow i ten sam rezyser.

 10. Jakbym chciała żeby tą telcie emitowali w Polsce.

  1. i ja też. A także kilka innych z Brazylii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.