Toledo

Koniec wielu XIII. Półwysep Ibreyjski staje się wielkim polem bitwy między chrześcijanami, a muzułmanami. Północ została już odzyskana przez Asturię,

Koniec wielu XIII. Półwysep Ibreyjski staje się wielkim polem bitwy między chrześcijanami, a muzułmanami. Północ została już odzyskana przez Asturię, Kastylię i León. Południe wciąż zdominowane jest przez muzułmanów okupujących Grenadę i Kordobę. W centrum walki toczą się wokół jednego, potężnego miasta jakim jest… Toledo.

Inwazja muzułmanów, prowadzona przez Aby Barka (Daniel Holguín), sieje chaos na niewielkim terytorium między Toledo, a południowym królestwem arabów. Wieśniacy ze wszystkich sił starają się odeprzeć zastępy wroga, ale ich starania nie przynoszą efektów.
Martín (Maxi Iglesias) i jego starszy brat, Andrés, bronią domu, w którym mieszkają z matką i malutką Blancę (Bea Vallhonrae). Gdy żołnierze muzułmańscy atakują ich dom, Andrés staje do walki, ale agresorów jest zbyt dużo i nie udaje mu się ich pokonać. Ukryci, Martín i Blanca, są światkami straszliwej tragedii: ich brat i matka zostają zabici.

Kilka godzin później do wioski przybywają oddziały chrześcijańskie dowodzone przez Rodriga (Eduard Farelo), ojca Martína. Ale jest już za późno. Martín jest niepocieszony. Czuje, że zawiódł, że stchórzył, bo nie stanął w obronie swojej rodziny. Ta rana będzie prześladować do końca życia…

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Zwiastun”]

[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]

[/tab]
[tab id=3]

[/tab]

[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.