Trzy razy Buñuel w maju w Cinemax 2

“Viridiana”, “Anioł zagłady” i “Tristana”, trzy wybitne filmy hiszpańskiego mistrza Luisa Buñuela przypomni w maju Cinemax 2.

“W całej swojej twórczości zmierza do wywołania wybuchu czegoś tajemniczego i pięknego, zatrważającego i czystego, ukrytego w istocie przez naszą rzeczywistość. Posiłkując się marzeniem i poezją albo korzystając z formy opowieści filmowej, poeta Buñuel zanurza się w głębi człowieka, jego intymności najbardziej radykalnej i niewyrażonej” – napisał o Luisie Buñuelu znany meksykański pisarz Octavio Pa w swoim eseju “Poeta Buñuel” (przekład własny).

Z myślą o tych, którzy nie zetknęli się dotąd z żadnym filmem Buñuela oraz tych, którzy ochoczo sięgają przy każdej okazji, by odkryć na nowo, w majowe poniedziałki telewizja Cinemax 2 przypomni trzy tytuły z jego pokaźnej filografii: “Viridianę” (1 maja, godz. 20:30), “Anioła zagłady” (8 maja, godz. 20:30) i “Tristanę” (15 maja, godz. 20:30). W głównych rolach m.in. Silvia Pinal, Francisco Rabal, Fernando Rey, Enrique Rambal, Jacqueline Andere, Catherine Deneuve i Franco Nero.

[tabs tab1=”Viridiana” tab2=”Anioł zagłady” tab3=”Tristana”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[tab id=3]
[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.