Jest ich ośmioro. Mieszkają w obozie znajdującym się na szycie góry. Wspólnie tworzą grupę młodocianych partyzantów i znoszą trudy wojskowego szkolenia prowadzonego przez tajemniczą Organizację. Ich zadaniem jest opieka nad amerykańską zakładniczką oraz krową o wdzięcznym imieniu Shakira. Gdy jedno z nich ginie, rozpoczyna się walka o przywództwo w oddziale, a chaos i napięcie zmieniają się w brutalną walkę o przetrwanie.

W pierwszym całkowicie fabularnym filmie Alejandro Landes portretuje dwa oblicza wojny – zewnętrzna, dobrze znaną, oraz wewnętrzną. Stąd pomysł na wykorzystanie młodych ludzi, nastolatków, mierzących się z problemami tożsamości, przynależności oraz roli odgrywanej w społeczeństwie. „Na tym etapie życia podejmujesz ważne decyzje o swojej przyszłości. Bohaterowie zmagają się z nawracającym poczuciem niepewności. Błądzą po omacku, lecz jednocześnie wytyczają swoją własną ścieżkę.

„Monos – oddział małp” zrobił furorę na festiwalach Sundance i Berlinale. Gościł w repertuarze dziesiątek festiwal, zgarnął multum nagród, w tym nagrodę dla najlepszego filmu w Londynie. Był kolumbijskim kandydatem do Oscara. W rolach głównych Julianne Nicholson, Moisés Arias, Julián Giraldo i Sofía Buenaventura.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.