Jedną z jesiennych propozycji filmowych kanału Cinemax jest koprodukcja argentyńsko-niemiecka pt. „Mój niemiecki przyjaciel” (oryg. „El amigo alemán”) w reżyserii Jeanine Meerapfel. W rolach głównych niezapomniana Celeste z „Młodzieńczej miłości”, Celeste Cid oraz Max Riemelt („Fabryka zła”, „Fala”) i Benjamin Sadler („Luter”, „Wichry Kołymy”).

Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Głównym tematem jest uczucie, które połączyło w Argentynie żydowską dziewczynę i syna byłego nazisty. Buenos Aires, koniec lat pięćdziesiątych. Sulamit (Celeste Cid), córka żydowskich emigrantów, którym udało się przed wojną uciec z III Rzeszy, zaprzyjaźnia się ze swoim sąsiadem Friedrichem (Max Riemelt), synem byłego oficera SS. Przyjaźń między nastoletnimi bohaterami przeradza się w miłość. Kilka lat później Friedrich postanawia wyjechać do Niemiec. Sulamit podąża za nim, by trafić w środowisko zbuntowanej młodzieży, która wywołała rewolucję 1968 roku. Oboje muszą podjąć ważne decyzje dotyczące przyszłości. Piękny, ważny film opowiadający o trudnych relacjach niemiecko-żydowsko-argentyńskich na przestrzeni kilkudziesięciu lat dwudziestego wieku.

Historia miłości Sulamit i Friedricha ukazana jest na tle burzliwych wypadków politycznych w Niemczech i Argentynie. Obraz, nominowany do prestiżowej nagrody argentyńskich krytyków, Srebrnego Kondora, został wyreżyserowany przez Jeanine Meerapfel, twórczynię nagrodzonego na Berlinale filmu Przyjaciółka i nominowanego do Złotego Niedźwiedzia dramatu Die Verliebten.

Najbliższa emisja w piątek 1 listopada o godz. 13:25 na Cinemax 2. Kolejne seanse 16 i 17 listopada na Cinemax oraz Cinemax 2.

Materiały Cinemax

[tabs tab1=”Trailer”][tab id=1]

[/tab][/tabs]


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.