"El elegido" 14 kwietnia w Netflixie | novela.pl

“El elegido” 14 kwietnia w Netflixie

novela.pl 12 kwietnia 2017 2

Historia zabójstwa Lwa Trockiego w filmie “El elegido” z Alfonso Herrerą w roli głównej 14 kwietnia premierowo w Netflixie

“El elegido” 14 kwietnia w Netflixie

W roku 1940 w Meksyku hiszpański agent NKWD Ramón Mercader dokonał zamachu na życie Lwa Trockiego, rosyjskiego rewolucjonisty. Motywy tej głośnej zbrodni spróbował przybliżyć pochodzący z Barcelony reżyser Antonio Chavarrías w filmie “El elegido”. Jego dzieło miało swą światową premierę zeszłego roku w Hiszpanii. W najbliższy piątek 12 kwietnia trafi do dystrybucji kinowej w Meksyku i jednocześnie pojawi się w ofercie Netflixa.

Akcja filmu rozpczyna się w roku 1937. Młody hiszpański komunista Ramón Mercader zostaje zwerbowany przez tajne służby radzieckie do udziału w zainicjowanym przez Stalina spisku mającym na celu zabicie Lwa Trockiego, uważanego za zdrajcę. Mercader wyjeżdża do Paryża, gdzie posługuje się fałszywym naziwskiem Jacquesa Mornarda. Tam poznaje Sylwię Ageloff, sekretarkę Trockiego, którą wykorzystuje, żeby zbliżyć się do jej szefa i wykonać powierzone zadanie.

W rolę Mercadera wciela się meksykański aktor Alfonso Herrera, kojarzony z seriali “The Exorcist” oraz “Sense 8”. Postać Sylwii wykreowała Hannah Murray (serial “Gra o tron”), natomiast Trockiego odegrał Henry Goodman (“Zdobyć Woodstock”).

2 komentarze »

  1. rosasc 13 kwietnia 2017 o 20:42 - Reply

    Kiedy kończy się Przeznaczenie Evy ?

  2. ANA 13 kwietnia 2017 o 10:41 - Reply

    Novelo pl. czy wiadomo co zastąpi Przeznaczenie Evy na ITVN?

Komentarze »


X