„Prześladowana” – Odcinek 1: Na wolności

W 1. odcinku telenoweli „Prześladowana”: Lucía odzyskuje wolność. Odwiedza szpital Sióstr Miłosierdzia, gdzie poznaje Daniela. Emisja 28 kwietnia 2021 o godz. 15.00 w Novelas+.

W Teksasie młodzi kochankowie Lucía „Lucha” i Pedro uciekają przed policją. Ciężarna i nieświadoma niczego dziewczyna odkrywa powód pościgu – przewożą narkotyki „Diabła”. Osaczony Pedro zatrzymuje samochód i wysiada, chcąc stawić czoło funkcjonariuszom. Dochodzi do strzelaniny. W jej wyniku chłopak ginie od kul, a jego dziewczyna zostaje postrzelona w brzuch. Jedenaście lat później powracający koszmar budzi Luchę w celi więziennej. Rosalía, koleżanka z celi i przyjaciółka Lucíi czuje, że jej czas dobiega końca. Prosi Luchę, żeby odnalazła jej córkę i zaopiekowała się nią. W międzyczasie inspektor policji Daniel Ponce uczestniczy w mszy z okazji 25. rocznicy morderstwa swojej matki. Chcąc nie chcąc, policjant wraca wspomnieniami do traumatycznych chwil, które ściągnęły za sobą także dobre następstwa – poznał przyrodniego brata Cesara. Po nabożeństwie policjant wraz ze swoją ekipą ruszają tropem handlarzy narkotyków i sprawdzają magazyny należące do Radamésa, szanowanego biznesmena.

Consuleo i Helena wspominają siostrę, która pewnego dnia zniknęła i od jedenastu lat nie dała znaku życia. „Diabeł” uprzedza Radamesa, że pojawi się na inauguracji jego hotelu. Lucía otrzymuje dwie dobre wiadomości: została dyplomowaną pielęgniarką i wychodzi na wolność. Podczas uroczystości inauguracyjnej Daniel rozpoznaje w jednym ze wspólników interesu Olegario Marrero, niebezpiecznego przemytnika narkotyków. Po przyjeździe do Meksyku Lucha natychmiast jedzie do domu rodzinnego. Wspomina ostatnie chwile przed ucieczką z Pedrem. Drzwi otwiera jej starsza siostra Liliana. Informuje zszokowaną dziewczynę, że rodzice nie chcą jej widzieć.

Pomimo zapewnień Daniela o powiązaniach Radamesa z mafią narkotykową, komendant naciska na podwładnego, żeby odpuścił i nie zadzierał z wpływowymi ludźmi. Liliana opowiada matce o powrocie znienawidzonej siostry. Fernanda jest zdeterminowana, żeby trzymać owoc romansu męża z dala od swojego domu. Podczas kolejnej akcji partnerka Daniela, Marisela, zostaje postrzelona. Lucía szuka pracy jako pielęgniarka w szpitalu Sióstr Miłosierdzia, prowadzonym przez ciotkę Daniela. Kiedy czeka na rozmowę, przywożą ranną Mariselę. Lucha śpieszy poszkodowanej na ratunek. Daniel powstrzymuje ją, oskarżając o łamanie prawa. Wściekła dziewczyna wymierza mu policzek.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/przesladowanaTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.