„Akacjowa 38” – Odcinek 9: Niesubordynacja

W 9. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Cayetana zwalnia Fabianę. Emisja 19 stycznia 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Don Ramón rozpoczyna poszukiwania żony. W tym celu planuje złożyć wizytę jej koleżance Dolores. Doktor Espinoza zaczepia Manuelę na ulicy i składa jej nietypową propozycję – ma zastąpić służącą podczas wystawnej kolacji dla jego kolegów po fachu. Manuela zgadza się, skuszona sowitą zapłatą za którą mogłaby wrócić po córkę. Cayetana zmusza córkę do witania jej koleżanek na stojąco, choć dziewczynka wciąż z trudem się porusza. Fabiana staje w obronie Carloty, czym naraża się swojej pani. Gdy zostają sam na sam Cayetana postanawia ukarać służącą za nieposłuszeństwo i zwalnia ją.

Don Ramón odnajduje Trini. Usiłuje namówić ją do powrotu do domu, jednak ona jest uparta. Rosina stara się przypodobać rodzinie Castañów i po cichu liczy, że zeswata córkę z ich synem. Celia czuje się załamana po rozmowie z lekarzem. María Luisa prosi ojca, aby zaprowadził ją do Trini. Obiecuje, że spróbuje nakłonić macochę do zmiany zdania. Leonor zakrywa twarz, gdy Pablo przechodzi obok, aby nie zauważył jej w towarzystwie Claudia. Celia dowiaduje się od służącej, że lekarz wspomniał Felipe o pewnym aparacie, który mógłby pomóc jej zajść w ciążę.

Germán widzi, jak Manuela wsiada do powozu. Prędko okazuje się, że doktor Episona ją oszukał i planował ją wykorzystać. Manuela policzkuje mężczyznę i wyskakuje z powozu.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.